Vyras iš Norvegijos grįžo į Biržus ir išėjo į darbą greitojoje – užsikrėtė šeima, medikai (444)

Publikuota: 2020-03-25 Kategorija: Aktualijos
Vyras iš Norvegijos grįžo į Biržus ir išėjo į darbą greitojoje – užsikrėtė šeima, medikai
Rokiškio Sirena nuotr. / Greitoji medicinos pagalba

Pačiame Šiaurės Lietuvos viduryje, Biržuose, nuo vieno koronovirusu užsikrėtusio biržiečio žaibiškai apsikrėtė ir Covid-19 infekcija susirgo visas šeimos žiedas – net 10 artimiausių namiškių. Visuomenės sveikatos centro specialistai ėmė skubiai skaičiuoti galimus kontaktus, kurių jų gali būti dešimtys. O dėl galimo kontakto su susirgusiaisiais karantine atsidūrė ne tik Biržų meras, ligoninės reanimacijos skyriaus ir greitosios darbuotojai, bet ir Biržų regioninis parkas, aplinkosaugos skyrius ir visuomenės sveikatos biuras.

40-mečiui biržiečiui Panevėžio respublikinėje ligoninėje nustačius koronovirusinę infekciją jau kitą dieną paaiškėja, kad Covid-19 virusu užsikrėtė dar 9 Biržų gyventojai. Tačiau šokiruoja tai, kad  10 pavojingos infekcijos nešiotojų yra tie patys vienas nuo kito apsikrėtę šeimos nariai. Yra žinoma, kad sergantis vyras dar kovo 10 dieną grįžo iš norvegiškos žvejybos, bet mojo ranka į rekomenduotą saviizoliaciją ir išskubėjo į darbą greitojoje.

„Važiavo pas pacientus, nors jis nė vienam iškvietime į vidų nėjo, tik ėjo slaugytoja, tai gal 7, atrodo, buvo nedaug lankytų, buvo kontaktai atsekti, sužiūrėti“, – sako Biržų GMP administratorė Zita Burbulienė.

Tik sunerimus bendradarbiams kitą dieną biržiečiui vis tik pasiūlyta nedirbti 14 dienų.

„Pirmą dieną dirbo dar, nebuvo priimta ir nebuvo uždarytos sienos ir nebuvo priimta taip griežtai, bet mes pasitarėm su direktoriumi ir išleidom jį karantinuotis“, – pasakoja Z. Burbulienė.

Tik einant karantinui į pabaigą vyras pajuto pirmuosius negalavimo simptomus ir sukruto išsitirti. Kadangi koronaviruso testas biržiečiui pasitvirtino, tuomet ir paaiškėjo, kad be jo serga dar 9 tos pačios šeimos nariai – žmona, jos sesers šeima su vaikais, tėvai. Viena iš to būrio susirgusių ir Biržų ligoninės reanimacijos medikė.

Koronaviruso palaužta gydytoja šiuo metu gydoma Panevėžio infekcinėje ligoninėje.

„Mes irgi nežinom, kaip jis galėjo užsikrėsti, faktas kad jis su kažkuo tai bendravo, kaip jis sako, turėjo ryšį su karščiuojančiais, manom, kad jis ne pirminis. Ne darbe, namuose“, – teigia Z. Burbulienė.

„Ji paguldyta į Panevėžio infekcinių ligų ligoninę ir ten yra gydoma. Nežinau, negaliu komentuoti. Prieš kelias dienas sužinojome, nes ji buvo pasiėmusi nedarbingumo pažymėjimą, paskui buvo skambutis, kad yra toks įtarimas ir po to pranešė apie patvirtintą“, – kalbėjo Biržų ligoninės direktorius Petras Bimba.

Dėl Biržuose atsiradusio koronaviruso židinio izoliavosi net trečdalis greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojų iš 23. Ir liko dirbti 2 iš 4 greitosios brigadų. Karantine atsidūrė ir 3 reanimacinio skyriaus darbuotojos – susirgusios medikės kolegė ir dvi slaugytojos. Visi medikai suskubo darytis tyrimus ir persiskirstyti darbus. Kol kas nei ligoninės nei greitosios brigadų veikla nestringa.

„Mūsų viena darbuotoja, kuri dirbo vieną tą budėjimą su juo, pasidarė tyrimus, jos atsakymas buvo neigiamas, todėl mes manom, kad mūsų čia ir neliečia, nes jis užsikrėtė jau nedirbdamas pas mus“, – sako Z. Burbulienė.

„Tie, kurie dirbantis personalas, buvęs kontakte, tai yra nukreiptas saviizoliacijai ir perduotas NSC. Taip, ir nuo tos dienos ji saviizoliacijoje, tad problemų neturėtų būti“, – pasakoja P. Bimba. 

Iš susirgusiųjų būrio dar keli šeimos nariai – vaikai tiriami, renkami ir visų su susirgusiais kontaktavusių žmonių duomenys, kurių gali būti dešimtys, mat vyras kol nesilaikė saviizoliacijos lankėsi ne tik gydymo įstaigose, bet ir tvarkėsi automobilio techninę apžiūrą, bendravo su artimaisiais, kitais miestelio gyventojais.

Dabar aiškėja, kad karantinuotis prisiėjo ir Biržų merui, poliklinikos direktoriui, Biržų regioninio parko darbuotojams, aplinkosaugininkų skyriui ir net visuomenės sveikatos biurui.

„Yra sudėtinga, nes yra daug kontaktų Biržuose, yra 10 atvejų ir VSC turi daug darbo, nes surinkinėja visus tuos kontaktus ir, kai jie bus nustatyti, jie mums pateiks“, – teigia Ekstremalių situacijų centro vadovas Kęstutis Knizikevičius.

Pagal nedidelį gyventojų skaičių vos 15 tūkstančių Biržai akimirksniu tapo bene labiausiai koronavirusu užsikrėtusiu miestu šalyje. Dėl karantino nesilaikusio biržiečio policija pradėjo ikiteisminį tyrimą už tai gresia areštas, bauda arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

 

Jurgita Kasperavičiūtė, tv3.lt

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video