Viešų pamaldų Rokiškyje dar teks palaukti (video) (0)

Publikuota: 2021-02-22 Kategorija: Aktualijos
Viešų pamaldų Rokiškyje dar teks palaukti (video)
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Dekanas Eimantas Novikas tikintiesiems pranešė nelinksmą naujieną: kol kas viešų pamaldų dar nebus.

Pirmąjį Gavėnios sekmadienį šv. Mišios Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje vyko įprastiniu šiam laikotarpiui būdu: jos neviešos. Nors, teoriškai, pagal sergamumo kriterijus savaitgalį Rokiškis pateko į regionų, kuriuose jau galima atnaujinti viešąsias pamaldas (tiesa, į bažnyčią, nepriklausomai nuo jos ploto, galėtų būti priimami tik 15 tikinčiųjų), tačiau Rokiškio dekanato dekanas Eimantas Novikas, pasitaręs su ordinaru – Panevėžio vyskupu Linu Vodopjanovu, paskelbė tikintiesiems nelinksmą žinią – kurį laiką viešų pamaldų Rokiškyje dar neatnaujinti.

Pirmadienio ryto duomenimis, naujų covid-19 atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų mūsų rajone buvo 374. Viešąsias pamaldas Vyskupų konferencijos sprendimu galima atnaujinti ten, kur šis rodiklis yra mažesnis nei 500. Tačiau galutinį sprendimą, pasak dekano, šiuo klausimu priima ordinaras.
Pagal Vyskupų konferencijos rekomendacijas, jei sergamumas rajone yra 200-500 naujų atvejų per 14 dienų, į bažnyčią pamaldoms įleidžiami ne daugiau kaip 15 tikinčiųjų, bet taip, kad vienam tektų ne mažiau 20 kv. m ploto. Vadinasi, mažesnėse bažnyčiose gali tilpti ir gerokai mažiau, nei 15 tikinčiųjų. Jei naujų atvejų skaičius yra mažesnis nei 200, tuomet galima į bažnyčią įleisti tiek žmonių, kiek leidžiama pagal plotą (kiekvienam turi tekti ne mažiau nei 20 kv.m).
Dekanas sakė, kad keliskart tarėsi su vyskupu dėl viešų pamaldų atnaujinimo. Visgi situacija rajone dar yra prieštaringa, yra nemažai židinių, todėl nuspręsta viešų pamaldų neatnaujinti.
Kaip įprasta, pamaldose gali dalyvauti tie asmenys, kurie meldžiasi už tądien laidojamą mirusįjį.
Bažnyčios taip pat atviros privačiai tikinčiųjų maldai, susitarus su dvasininkais, galima atlikti išpažintį, priimti Komuniją.
O pirmąjį Gavėnios sekmadienį prieš šv. Mišias Rokiškio bažnyčioje vargonininkas Justinas Šapola giedojo Graudžius verksmus. Tai labai pradžiugino tiesioginę transliaciją stebėjusius tikinčiuosius: retokai begiedama ši įspūdinga malda, skirta Jėzaus kančios apmąstymams.
Po šv. Mišių tie, kurie turėjo teisę jose dalyvauti gyvai, buvo pakviesti apmąstyti Kryžiaus kelią. Jis šiemet einamas kiek kitaip: nuo stoties prie stoties keliauja tik jo vedantysis, o visi tikintieji lieka sėdėti savo klauptuose.
Tikintieji kviečiami dalyvauti šv. Mišiose iš Rokiškio dekanato bažnyčių, stebėdami tiesiogines transliacijas laikračio facebook paskyroje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video