Velykalnio bendruomenės parke – karinės estafetės (foto) (4)

Publikuota: 2021-06-18 Kategorija: Aktualijos
Velykalnio bendruomenės parke – karinės estafetės (foto)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Karinė estafetė jauniesiems rokiškėnams labai patiko.

Vasara – iškylų ir stovyklų metas. Jose – smagios pažintys, įdomūs svečiai. Ne išimtis ir Velykalnio bendruomenės parke surengta darželio-mokyklos „Ąžuoliukas“ stovykla. Joje vaikai smagų pusdienį praleido su Panevėžio reginio Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos kariais savanoriais.

Velykalnio bendruomenės parke pastaruoju metu itin daug lankytojų: dienomis stovyklauja vaikai, popietėmis gaivintis nuo kaitros renkasi šeimos ir pavieniai rokiškėnai. Bendruomenės vadovas Stasys Mekšėnas džiaugėsi parke sulaukęs ypatingų svečių.

„Ažuoliuko“ stovykloje viešėjo kariai. Vaikų auklėtojos, matydamos karių surengtose estafetėse entuziastingai besivaržančius vaikus džiaugėsi. Jos nesitikėjo, kad kariai gali pasiūlyti tiek smagių pramogų. „Manėme, kad parodys ginklus, kažką papasakos vaikams. Tačiau kad taip įdomiai, gyvai, aktyviai bendraus su vaikais, surengs tiek daug ir įvairių užduočių, nesitikėjomeׅ“, – sakė pašnekovė.

Pramogų buvo išties daug. Pirmiausia komandinė kariška estafetė, kur ir pasimatuoti amunicinę liemenę, ir šalmą teko pasimatuoti, ir greitai bėgti, ir taikliai mėtyti maišelius į taikinius. Pedagogai stebėjosi, kiek daug entuziazmo rodė vaikai: plojo, palaikė bėgančius komandos draugus.

Pažintis su ginklais irgi buvo smagi. Jaunimas bandė nuo žemės pakelti „Carl Gustav“ granatsvaidį, pažiūrėti pro snaiperio ginklo taikiklį. Po to – vėl aktyvi užduotis: mėtyti žaislines granatėles į taikinį. O kiek džiaugsmo ir entuziazmo sulaukė praktinė užduotis: išbandyti G-36 modelio šratasvydžio automatą šaudant į taikinius. Panevėžio reginio Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus atstovė kapitonė Rasa Grigalienė neslėpė: smagu apsilankyti Rokiškyje, pabendrauti su vaikais ir pedagogais. Stebėti, kaip jie pažindinasi su savo gynėjais.

Geriausiu įvertinimu kariams už jų bendravimą su vaikais tapo mažosios Brigitos pasiūlymas apsigyventi... kuopoje, kad galėtų daugiau pabūti su kariais. Šie, deja, priimti naujokės į savo gretas negali: jai dar teks šiek tiek ūgtelti. O jau sulaukus 12-ojo gimtadienio galima tapti jaunuoju šauliu, o po 18-ojo gimtadienio – pateikti prašymą tapti kariu. Pedagogai taip pat aiškino vaikams: būti kariu, savo šalies gynėju, yra garbė.

O kariu būti nėra taip lengva. Tuo įsitikino ir Velykalnio bendruomenės vadovas S. Mekšėnas: pats mažiausias taikinys „pasirodė“ labai įnoringas. Jis panešiojo ir neperšaunamąją, ir amunicinę liemenes, šalmą, kario kuprinę. „Yra su kuo palyginti: sovietų armijoje tarnavau specialiosiose pajėgose. Teko ir Baikonūrą pamatyt“, – sakė jis. Bendruomenės pirmininkas džiaugėsi, kad dabar parke dažni svečiai yra savi kariai, rokiškėnai. „Kai kurie užaugo mūsų akyse. Džiugu matyti, kad jie tapo puikiais, garbingais žmonėmis, matyti kaip jie stengiasi Rokiškio ir jo žmonių labui“, – sakė S. Mekšėnas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video