Tikimasi, kad atitvarai atbaidys „skraiduolius֧“ ir apsaugos žibintus (8)

Publikuota: 2021-06-11 Kategorija: Aktualijos
Tikimasi, kad atitvarai atbaidys „skraiduolius֧“ ir apsaugos žibintus
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Atitvarai saugos pėsčiųjų ir dviratininkų taką.

Šiomis dienomis Rokiškio aplinkkelyje verda darbai: dedami nauji atitvarai. „Tikimės, kad atitvarai labiau apsaugos pėsčiuosius, o vairuotojams akivaizdžiai primins, kad viršyti leistiną greitį nėra saugu“, – sakė rajono savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Augustinas Blažys.

„Rokiškio Sirenos“ žiniomis, vienas iš pretekstų statyti daugiau atitvarų buvo tai, kad aplinkkelyje pėsčiųjų takai yra arti važiuojamosios kelio dalies, o ilgoje atkarpoje vairuotojai labai mėgsta viršyti greitį. Su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis: žiemą „skraiduolius“ tenka traukti iš griovų, be to, visame aplinkelyje sunku rasti visiškai sveiką apšvietimo stulpą. Neoficialiais duomenimis, statyti atitvarus paskatino ir labai skaudi nelaimė Topolių gatvėje: ne perėjoje ėjusias per gatvę dvi moteris partrenkė automobilis, viena jų žuvo.

Savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas A. Blažys nepatvirtino, kad būtent dėl šios skaudžios avarijos imtasi statyti atitvarus, bet teigė kad su aplinkkeliu susijusios saugaus eismo problemos buvo svarstytos rajono Saugaus eismo komisijos posėdžiuose.

Pašnekovas mano, kad atitvarai gerokai padidins aplinkkelio saugumą. Tiesa, ne visur buvo galima juos įrengti: štai Topolių gatvėje gausu privačių namų ir įvažiavimų į jų kiemus. Tačiau, kur įmanoma, atitvarai įrengti. Kokią naudą jie duos? Pašnekovo teigimu, visų pirma, ilgesniuose ruožuose, kur išvystomas didesnis greitis, pėstieji bus labiau apsaugoti, kad vairuotojai neįvažiuos į pėsčiųjų ir dviratininkų taką. Be to, ir „skraiduoliams“ praeis noras lakstyti: jei griovyje atsidūręs automobilis menkai tenukentėdavo, tai į atitvarą įlėkusi transporto priemonė bus apgadinta gerokai smarkiau, ir tai paskatins vairuotojus galvoti, ar verta rizikuoti savo turtu. Na, ir apšvietimo stulpai liks saugesni. Beje, aplinkkelyje planuojama įrengti LED apšvietimą. Aplinkkelyje diegiamos saugos priemonės finansuojamos Automobilių kelių direkcijos lėšomis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video