Suskaičiuota bebrų padaryta žala: teko atsisveikinti su 27 medžais (video) (1)

Publikuota: 2020-12-03 Kategorija: Aktualijos
Suskaičiuota bebrų padaryta žala: teko atsisveikinti su 27 medžais (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Bebrų suniokoti medžiai jau nupjauti. Ar jie bus keičiami naujais, dar neaišku.

Rokiškio krašto muziejus skaičiuoja, kad bebrų eibės kainavo daugiau nei 800 eurų – tiek atsiėjo žvėrelių pagraužtų medžių aplink dvaro tvenkinius nupjovimas ir sutvarkymas. Viso atsisveikinta su 27 medžiais. Bebrų meniu buvo prašmatnus ir įvairus: jie lepinosi liepomis, uosiu, guoba, pora klevų, keletu žilvičių.

Kol kas nupjauti medžiai dar saugomi Krašto muziejaus teritorijoje. Jo direktorė Nijolė Šniokienė neslepia: medžių pjovėjus teko samdyti specialiai bebrų žalai šalinti. Mat muziejaus parko avarinės būklės medžiai buvo nupjauti gerokai anksčiau, rudenį.

Rokiškio krašto muziejaus ūkio skyriaus vedėjas Valentinas Skeirys „Rokiškio Sirenai“ pasakojo, kad, žinoma, galima pasidžiaugti, kad dvaro tvenkiniuose bebrų bent jau kol kas neliko. Tačiau muziejininkai spėja, kad, kaip patarlė sako, šventa vieta tuščia nebus. Visai netoliese, Rokiškio ežere įsikūrusios gausios bebrų šeimynos. Ir kažin, ar bent viena iš jų artimiausiu metu nesusigundys vėl apygvendinti dvaro tvenkinius.

O kol kas muziejininkai nekantriai laukė kiek tvirtesnio šaltuko, kad galėtų pašalinti jau sugautų bebrų eibes. Anksčiau medžių pjovimo darbų pradėti nebuvo galima: pjovimui ir išvežimui skirta technika, kol nepašalę, tiesiog išniokotų vėžomis dvaro tvenkinių aplinką. O dabar jau laikas palankus. Nusamdyta įmonė, kuri ir medžius nupjovė, ir juos išveš, ir šakas sutvarkys. Be to, ne taip lengva tuos medžius nupjauti: nemažai jų išaugo ant tvenkinių šlaitų, todėl sudėtinga prie jų prieiti.

Pavasarį bus svarstoma, kaip atkurti bebrų suniokotą dvaro tvenkinių aplinką: ar bus sodinami, ir jei bus sodinami, tai kokie medžiai. „Reikia galvoti, kaip ir kur juos sodinti. Jei būtų pasirinktos dekoratyvinės liepaitės, tai prie pat šlaitų jų nepasodinsi. Nes reiktų formuoti lajas, o nuo šlaitų pusės tą sunku būtų padaryti. Be to, sodinant medžius reikia atsižvelgti ir į tai, kad jų lapai kuo mažiau kristų į tvenkinius ir juos terštų“, – sakė V. Skeirys.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video