Įspėjame: vaizdai gali šokiruoti. Vilkų puota Kriaunų seniūnijoje (video) (13)

Publikuota: 2020-05-18 Kategorija: Aktualijos
Įspėjame: vaizdai gali šokiruoti. Vilkų puota Kriaunų seniūnijoje (video)
Vilko papjauta avis

Kriaunų seniūnijos Bajorų kaimo ūkininko Algirdo Seibučio kieme, tarp namo ir pirtelės, naktį vyko kruvina puota. Jos rezultatas: trys avys papjautos, vienos jų apskritai nepavyko rasti. Dar keturios nukentėjo taip, kad šeimininkas iš gailesčio pabaigė gyvūnų kančias. Pašnekovas teigė, kad nori įspėti aplinkinių kaimų gyventojus, kad jie saugotų savo gyvulius. Mat išdrąsėjusi vilkų gauja ateina iki pat namų ir nieko nebebijo.

Anksčiau – nuostoliai mažesni

Kriaunų seniūnijoje, Bajorų kaime A. Seibutis augino 29 avis. Dalis bandos priklauso jo seseriai. Kaip pats sako, avis augino ne parodai, o mėsai. Vilkai į jo avis buvo įsisukę ir pernai, ir užpernai, sugavo ir papjovė kasmet po dvi avis. Šiemet šeimininkas jų apsaugai skyrė dar didesnį dėmesį. Dieną gyvūnus ganydavo lauke, naktį sugindavo į aptvarą tarp namo ir pirtelės. Aptvaras ne bet koks, o dvigubas: avis saugojo ir aptvaras, ir jo viduje – elektrinis piemuo. Tačiau pilkiams tai nė motais.

Kodėl vilkai įsisuko būtent dabar? Juk įprastai jų išpuolių padaugėja rudeniop, kai motinos moko medžioti paaugusius vilkiukus. „Sunku pasakyti, ne laikas dabar jiems. Bet, matyt, vilioja lengvas grobis. Keisčiausia, kad nuo namo iki aptvaro – ne daugiau 40 m. Vadinasi, vilkai nebebijo žmonių“,– sakė pašnekovas.

Kentėjo kelias valandas

Vilkai avis užpuolė naktį. Trys buvo papjautos, vieną jų nusinešė. O štai keturios sužalotosios iki pat ryto, kol jas rado šeimininkas, kentė baisius skausmus. „Teko jas papjauti. Nes ir taip gyvulėliai priskentėjo, šitaip sudraskytos“, – sakė A. Seibutis. Nuostolis didelis: ir vilkų papjautosios, ir jo paties pribaigtos avys maistui nebetinkamos. Šeimininkui teks pasukti galvą, kaip jas utilizuoti.

Ir ką daryti su likusiomis gyvomis avimis. Juk kiaurą parą nelaikysi jų tvarte? „O ir tvartas, kažin, ar būtų gera išeitis. Juk vilkai labai protingi, jie moka ir pasikasti, jei reikia“, – sakė pašnekovas.

Anksčiau ten vilkų nebūdavo

Ūkininkas pasakojo, kad anksčiau šiuose kraštuose niekas apie vilkus negirdėjo. „Žinojome, kad jų yra ties Suvainiškiu, apie Pandėlį. Bet kad čia būtų, seniai nebuvo girdėta“, – sakė jis. Pirmosios jaunos vilkų šeimos Obelių ir Kriaunų seniūnijose pasirodė ganėtinai neseniai, prieš keletą metų. Ir iš karto tapo pastebimos: ėmė pjauti gyvulius. O ir žvėrių miške ėmė mažėti. „Dabar, gegužę, pats ragų rinkimas. Tai ne tik smagus hobis, bet ir puikus laikas miške. Tad išėjęs pasivaikščioti, ir pats, ir pažįstami randame gana daug papjautų žvėrių“, – sakė A. Seibutis.

Rimtu signalu tapo ir tai, kad pavasariop vos maždaug per kilometrą nuo ūkio esančiame miške A. Seibutis pastebėjo 5-6 vilkų pėdsakus. Pasak pašnekovo, šiuose kraštuose kelis vilkus sumedžiojo ir vietinių būrelių medžiotojai. Tačiau tai pilkių neatbaidė nuo išpuolių sodybose.

Ir A. Seibutis mano, kad šis išpuolis tikrai nebus paskutinis. Todėl jis įspėja kaimyninių kaimų žmones labiau saugoti savo gyvulius, ne tik avis, bet ir galvijus, nepalikti jų nakčiai lauke.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video