Skelbiama mokyklos, kuriai bus perduota saugoti 2020 metų Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinė vėliava, atranka (1)

Publikuota: 2020-11-19 Kategorija: Aktualijos
Skelbiama mokyklos, kuriai bus perduota saugoti 2020 metų Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinė vėliava, atranka
KAM nuotr. / Trispalvė Gedimino pilies bokšte.

Krašto apsaugos ministerija kviečia šalies mokyklas iki šių metų gruodžio 1 d. teikti paraiškas ir pretenduoti į 2020 m. Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinę vėliavą, kuri bus iškilmingai nuleista ir įteikta mokyklai Vėliavos dieną - 2021 m. sausio 1-ąją.

Kasmet Vilniuje minint Lietuvos vėliavos dieną Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai prieš pakeldami naująją trispalvę nuleidžia visus metus bokšte plevėsavusią vėliavą. Pagal susiklosčiusią tradiciją nuleista vėliava perduodama saugoti vienai iš Lietuvos mokyklų.
Iniciatyva perduoti mokyklai saugoti Gedimino pilies bokšto Lietuvos trispalvę kilo 2005 metais, siekiant pagerbti ir paskatinti mokyklas, aktyviai dalyvaujančias ugdant vaikų ir jaunimo pilietiškumą, visuomeninį ir pilietinį aktyvumą, skatinant šalies istorijos, kultūros ir Lietuvos kariuomenės pažinimą. Iki 2005 m. vėliava būdavo perduodama saugoti Lietuvos nacionaliniam muziejui.
Visos mokyklos, atitinkančios nuostatų kriterijus, gali dalyvauti atrankoje, išskyrus tas, kurios nuo 2005 metų jau yra gavusios Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinę vėliavą. Mokyklą išrinks komisija, sudaryta iš Krašto apsaugos ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovų.
„Rokiškio Sirena“ primena, kad 2014 m. garbė saugoti trispalvę, plevėsavusią Gedimino pilies bokšte, buvo suteikta Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijai.
Įdomu ir tai, kad iš Rokiškio krašto kilęs pulkininkas leitenantas Petras Gužas dalyvavo ir pirmą kartą iškeliant Lietuvos trispalvę Gedimino pilies bokšte 1919 m. sausio 1 d., ir vėl dalyvavo ją iškeliant 1939 m. Lietuvai susigrąžinus Vilnių.
Pulkininkas leitenantas P. Gužas yra palaidotas Rokiškio senosiose kapinėse.


„Rokiškio Sirenos“ ir KAM inform.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video