Šie einamieji darbai svarbūs jūsų automobiliui (0)

Publikuota: 2021-08-31 Kategorija: Aktualijos
Šie einamieji darbai svarbūs jūsų automobiliui
Asociatyvi nuotr.

Automobilio priežiūra svarbi kiekvieną dieną. Norėdami saugiai važiuoti turėtumėte kasdien atkreipti dėmesį į bendrą jūsų transporto priemonės būklę, o ne tik tada, kai atsiranda pašalinių garsų arba jaučiate, kad tam tikros dalys veikia ne taip, kaip turėtų. Dažniausiai į autoservisus atvyksta jau problemai įsisenėjus, o tada tenka pakloti daugiau pinigų, nei būtų reikėję pristačius apžiūrai laiku.

Svarbūs automobilio priežiūros darbai

Kuo svarbi alyva

Variklio alyvos paskirtis sumažinti detalių dilimą ir trintį. Alyva būna skirtingų rūšių - mineralinė, gaminama iš naftos ir pasižyminti aukštu klampumo lygiu. Pusiau sintetinė gaminama mineralų pagrindu, dažniausiai žymimos Semi-synthetic arba Part-synthetic. Pusiau sintetinė yra pigesnė nei sintetinė alyva. Pilnai sintetinė - tai alyva, gaminama iš naftos, naudojant organinę sintezę. Ji bus pažymėta kaip Fully Synthetic. Kokia yra tinkama jūsų varikliui dažniausiai nurodo pats gamintojas. Dažniausiai tokia informacija randama automobilio eksploatavimo instrukcijoje, o tokios neturint, galima ieškoti internete.

Svarbu reguliariai stebėti alyvos lygį variklyje, o prieš ilgesnes išvykas ir nepamiršti jos pasipildyti.

Alyvos keitimas

Alyvos keitimas yra vienas iš einamųjų automobilio priežiūros darbų, nes turi būti atliekamas reguliariai. Klaidingai manoma, kad sena alyva yra tik tamsios spalvos. Kartais tamsi spalva yra būdinga tos firmos produktui. Informacija dėl keitimo visur skirtinga. Dažniausiai būna nurodyti 10 - 30 tūkst. kilometrų arba kas metus - dvejus. Keičiant alyvą autoservise gali būti, jog autoservisas užklijuos lipduką su nurodymu kada atlikti kitą keitimą.

Alyvą galima pasikeisti ir patiems namuose, tai užtruktų apie 30 min., tačiau būtina laikytis visų saugumo nurodymų.

Kartu su alyva paprastai keičiamas ir alyvos filtras, taip pat oro bei salono filtrai. 

Smagratis ir jo paskirtis

Smagratis yra svarbi sudedamoji sankabos dalis, be kurios automobilis negali tinkamai važiuoti. Didėjant automobilių masei ir galiai sankabai tenka vis didesnis krūvis. Lietuvos auto parko vidurkis yra 15 metų, todėl tokio amžiaus transporto priemonių dalys būna susidėvėjusios. Naujesniuose, iki 10 m. automobiliuose būna įdėti vadinamieji plaukiojantieji - dvimasiai smagračiai. Jie ypač dažnai montuojami į dyzelinius variklius mechanine pavarų dėže, kad sumažintų variklio keliamas vibracijas ir pagerintų bėgių perjungimą. Ilgainiui diskus jungiančios spyruoklės atsipalaiduoja ir dvimasis smagratis perduoda dideles vibracijas. Jas pajutus smagratį keisti reikia nedelsiant.

Smagračio keitimas

Susidėvėjusios sankabos keitimas laikomas vienu brangesnių planinių automobilių remontu. Atsiradus vibracijai ir ausiai nemaloniam garsui junginėjant bėgius patartina nedelsti, nes vibracija stiprėja ir virsta garsiu barškėjimu. 

Bandyti taupyti šiuo atveju taip pat nederėtų, nes keičiant vien tik smagratį gali prireikti greitai grįžti į autoservisą ir vėl išiminėti greičių dėžę keičiant kitas sankabos dalis. Pats remontas gali užtrukti visą dieną.

Dėl to ir gamintojai paprastai parduoda visą sankabos komplektą, o pirkėjams tai suteikia palankesnę kainą. 

Smagračio remonto atveju nesistenkite taupyti, nes kaip ir patarlė byloja, gali tekti mokėti du kartus.

Svarbiausia - neatidėlioti

Tinkamai prižiūrėdami savo automobilį ir laiku atlikdami būtiniausius remonto darbus jūs ne tik prailginsite savo transporto priemonės gyvenimą, bet ir galite užkirsti kelią sunkesniems ir brangesniems remonto darbams.

 

Užs. nr. 1435.

Dalintis naujiena

Sponsored Video