Sičiūnų ir Baršėnų kaimuose atnaujinti atminimo ženklai (1)

Publikuota: 2021-09-02 Kategorija: Aktualijos
Sičiūnų ir Baršėnų kaimuose atnaujinti atminimo ženklai
LGGRTC nuotr. / Atminimo ženklas

Rokiškio rajono savivaldybė daug metų bendradarbiauja su Lietuvos gyventojų genocido rezistencijos tyrimo centro vadovais ir specialistais.

Dar 2000 m. pradėta vykdyti tipinių atminimo ženklų laisvės kovotojams statymo programa, mūsų seniūnijose yra pastatyti 16 vnt. tipinių ženklų - tai ir signatarų gimtosiose sodybose Vytautui Gužui - Sičiūnų k. ir Leonui Grigoniui - Pužonių k. bei daugeliui partizanų jų žuvimo vietose. Šiais paminklais, atminimo ženklais ir atminimo lentomis yra įamžti svarbiausi lietuvių rezistencijos 1944–1953 m. istorijos įvykiai istoriškai pagrįstose vietose.

Gamtinės sąlygos nėra palankios betoniniams ženklams, jų būklė prastėja.

Šiais metais LGGRTC tęsdamas tipinių ženklų statymo ir atnaujinimo programą, mūsų rajone pakeitė 2 ženklus naujais gražiais granitiniais ženklais - Sičiūnų ir Baršėnų kaimuose.

Taip pat su LGGRTC labai puikiai sekėsi įgyvendinti informacinių stendų ir rodyklių pastatymą taip pavyko sukurti turistinius maršrutus. 5 informaciniai stendai ir rodyklės labai informatyvūs, reikšmingi, supažindinantys ir padedantys aplankyti pokario laisvės kovas menančias vietas.

Rajono savivaldybės vadovai ir visuomenė labai dėkoja LGGRTC vadovams ir specialistams už puikų bendravimą ir bendradarbiavimą, geranoriškumą, kruopštumą, siekant pateikti ir įamžinti mūsų krašto laisvės kovotojų prasmingus siekius, kovas bei pagerbti jų atminimą. Taip pat Kriaunų kaimo bendruomenei ir jos pirmininkui, kurie pasirūpino Baršėnų kaimo ženklo pastatymu.

 

Audronė Gavėnienė,

Rokiškio rajono savivaldybės 

Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vyriausioji specialistė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video