Seniūnės ultimatumas: arba iki pirmadienio prisiriša šunis, arba važiuosime su policija ir bausime (13)

Publikuota: 2020-05-28 Kategorija: Aktualijos
Seniūnės ultimatumas: arba iki pirmadienio prisiriša šunis, arba važiuosime su policija ir bausime
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Dalia Janulienė teigė, kad palaidų šunų problema rajono kaimuose vis dar aktuali.

Į „Rokiškio Sireną“ kreipėsi skaitytojas dėl įsisenėjusios problemos: Juozapavos ir Vingerynės kaimuose (netoli Bajorų trasos, Rokiškio kaimiškoji sen.) neprižiūrimi laksto septyni šunys. Jie ne tik vaikšto po savo teritoriją, bet ir lenda į aplinkinių gyventojų kiemus. „Tik laiko klausimas, kada jie užpuls vaiką ar uogautoją, grybautoją“, – problemą kėlė skaitytojas. Jis pabrėžė, kad į Rokiškio kaimiškąją seniūniją dėl to jau buvo kreiptasi, tačiau šunys kaip lakstė, taip ir tebelaksto.
 
Sužalojo svetimą šunelį
„Rokiškio Sirenos“ skaitytojas pasakojo, kad minėtuose kaimuose siaučianti šunų gauja problemų kelia jau nebe pirmus metus. Jie drąsiai jaučiasi svetimuose kiemuose, o į lauką išeiti sumanę šeimininkai turi juos baidyti rėkimu ir akmenimis. „Žmogus savo kieme nesijaučia saugus“, – pabrėžė pašnekovas. Pasak jo, jau būta nelaimės: šunys sužalojo kito asmens šunelį, dėl patirtų traumų jis buvo užmigdytas.
Įdomu tai, kad šie šunys yra tarsi niekieno: juos maitinantys asmenys ginasi, kad šunys yra ne jų. Tačiau pašnekovas sako: „Šeimininkai ginasi, kad tie šunys nėra jų, o tik atklydę ir prisidaugino jų ten. Bet jie maitina tuos šunis, šunys prižiūri tų šeimininkų avis, tai atsakomybę kaip ir turėtų prisiimti“, – sakė jis.
 
Buvo įspėti
Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė, išgirdusi, kokiu reikalu į ją kreipėsi „Rokiškio Sirena“, tik liūdnai atsiduso: problema gerai žinoma. „Anąsyk, gavusi skundą, nuvykau į vietą pasižiūrėti. Žiūriu, tie žmonės keliu važiuoja pas gyvulius. Juos pamatę per laukus atlėkė šunys. Akivaizdu, kad jie laksto laisvėje. Pasikalbėjome su šeimininkais, įspėjau, kad jei neprisiriš šunų, bausime. Taigi, įspėjimą jie jau turi. Jei iki pirmadienio jie nepririš ar neužtvers šunų taip, kad jie nelakstytų po svetimus kiemus, važiuosime su policija ir bausime“, – įspėjo seniūnė.
Ji kvietė „Rokiškio Sirenos“ skaitytoją parašyti seniūnijai bent elektroninį laišką – jis būtų pagrindu patikrai.

Painūs reikalai
Seniūnė neslėpė: minėti žmonės, šeriantys šunis, teisinasi nesą jų šeimininkai. Jei jie jais rūpinasi, kodėl tada nepririša ar neįrengia voljero? „To paties ir mes klausėme. Jie aiškina, kad šunys palaidi dėl to, kad puldinėjamos avys“, – sakė D. Janulienė. Pašnekovė neslėpė: nors šunų prižiūrėtojai ginasi, kad gyvūnai ne jų, de facto jie visgi yra šunų šeimininkai. „Galima sugalvoti įvairiausių pasiteisinimų“, – kalbėjo seniūnė.
Ji atvirai kalbėjo apie tai, kad minėti žmonės yra sodybos nuomininkai. Tad dėl šunų keliamos grėsmės gali būti baudžiamas ir sodybos šeimininkas. Mat tai jo valdoje šie šunys gyvena. Bet kokiu atveju, palaidų šunų būti negali. Jie turi būti arba pririšti, arba būti aptvertoje teritorijoje ir neišklysti iš sodybos teritorijos. Jau nekalbant apie tai, kad šeimininkautų svetimuose kiemuose ir gąsdintų žmones.
Ar gali seniūnija tiesiog atimti neprižiūrimus šunis? Seniūnės teigimu, šunys maitinami ir atrodo neblogai. Vienintelė nepriežiūra – jie laksto laisvėje ir kelia grėsmę.
 
Problemų pasitaiko
Prieš gerą dešimtmetį palaidų šunų kaimuose problema buvo itin didelė. Seniūnai nuolatos įspėdavo prisirišti savo augintinius. Dabar situacija kiek pagerėjo: daugiau žmonių yra sąmoningesni. „Tačiau problema lieka: palaidų šunų kaimuose yra. Ypač jų padaugėja per rują“, – sakė seniūnė D. Janulienė. Gaudyti šunų seniūnija negali: nėra kur jų padėti. Tad belieka bausti augintinių neprižiūrinčius šeimininkus.


Dalintis naujiena
Rašyti komentarą