Savaitė nuo galimybių paso starto pradžios: ką mano rokiškėnai? (7)

Publikuota: 2021-05-31 Kategorija: Aktualijos
Savaitė nuo galimybių paso starto pradžios: ką mano rokiškėnai?
Evelina Jasiulionytė / Iš kairės: Viltė Kundelytė, Kristupas Skuturna ir Evelina Stukaitė

Galimybių pasas Lietuvoje jau veikia lygiai savaitę, o didėjant pasiskiepijusių skaičiui, daugėja ir juo besinaudojančiųjų. Vasarai beprasidedant įsibėgėja ir lauko renginių sezonas, o juose lankytis pirmenybė bus teikiama galimybių pasą turintiems asmenims. „Rokiškio Sirena“ apie šį naują vyriausybės projektą kalbėjosi su trimis pilnai pasiskiepijusiais jaunais rokiškėnais.

Ar jau teko pasinaudoti galimybių pasu einant į renginius, maitinimo įstaigų vidų ar kitas vietas? Pasidalinkite savo įspūdžiais. Jei dar neteko, ar žadate naudotis tokia galimybe?

Viltė Kundelytė: galimybių pasu pasinaudoti dar neteko, tačiau tikrai žadu tai padaryti. Po ilgo laiko noriu pagaliau apsilankyti įvairiuose sporto renginiuose, koncertuose, taip pat pasinaudoti galimybe užeiti į maitinimo įstaigų vidų. Manau, kad šis pasas galės vėl suteikti tai, ko man labiausiai trūko šiuo laikotarpiu.

Kristupas Skuturna: šiai dienai galimybių pasu esu pasinaudojęs vos keletą kartų eidamas į maitinimo įstaigas mieste, kažkur kitur jo dar neprireikė, tačiau prasideda vasara ir artėja renginių maratonas, todėl žadu ne kartą lankytis įvairiose vietose su galimybių pasu. Jau turiu bilietus į vieną festivalį, kuris, baiminausi, bus atšauktas, tačiau galimybių paso dėka pavyks jame sudalyvauti.

Evelina Stukaitė: kadangi galimybių pasas įsigaliojo tik visai neseniai, juo pasinaudoti dar neteko, tačiau atsiradus progai tikrai žadu tai padaryti.

Kokia jūsų nuomonė apie galimybių paso projektą? Kaip galvojate, kiek ši iniciatyva naudinga Lietuvos gyventojams?

Viltė: apie šį projektą turiu dvejopą nuomonę. Viena vertus, džiaugiuosi dėl asmeninės galimybės pasinaudoti pasu, tačiau suprantu ir tuos, kurie šio paso neturi. Manau, kad yra neteisinga, jog tie žmonės, kurie dėl savo amžiaus, profesijos bei sveikatos dar neturėjo galimybės skiepytis, negali gauti ilgalaikio galimybių paso. Atrodo, kad jie yra tarsi antrą kartą skriaudžiami. Taip pat, net ir prasidėjus visuotinei vakcinacijai, kai kuriems žmonėms dar nepavyksta gauti vakcinos taip greitai, kaip jie galbūt norėtų. Dėl šios priežasties visuomenėje formuojasi vienokia ar kitokia atskirtis ir diskriminacija.

Kristupas: šiuo sudėtingu laikotarpiu kiekvienos valstybės prioritetas – pamažu grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo, todėl galimybių pasas, mano nuomone, viena iš išeičių, padedanti link to judėti greičiau. Trūkumas, kurį įžvelgiu – sudėtingos aplinkybės galimybių pasu naudotis senjorams. Daugelis jų nesinaudoja išmaniosiomis technologijomis, o kelionė iki artimiausio Registrų centro tikrai ne kiekvienam yra patogi. Labai didelė dalis Lietuvos senjorų jau yra paskiepyta ir galėtų bei norėtų naudotis galimybių pasu einant į viešus renginius, spektaklius ir kt., tačiau negali to padaryti dėl jiems pernelyg sudėtingos sistemos, todėl manau, kad šį galimybių paso aspektą reikėtų gerokai tobulinti.

Evelina: mano manymu, kiekvienas projektas turi savų privalumų ir savų trūkumų, šis – ne išimtis. Galima kalbėti apie vartotojų diskriminaciją ir panašius dalykus, bet visgi nuoširdžiai tikiu, kad šiuo atveju projekto nauda atsveria žalą. Esu atvira naujovėms, todėl galimybių paso idėją priimu labai palankiai. O ar ši iniciatyva bus naudinga Lietuvos gyventojams, manau, priklausys nuo kiekvieno iš mūsų požiūrio ir noro šią iniciatyvą palaikyti.

Kaip manote, ar galimybių paso naudojimosi instrukcija pateikta pakankamai aiškiai? Ar jums užtenka informacijos ir galimybių ją pasiekti?

Viltė: manau, kad galimybių paso instrukcija yra pateikta pakankamai aiškiai. Galbūt vyresnio amžiaus žmonėms yra kiek sunkiau pasiekti informaciją apie galimybių pasą ir jo naudojimą, tačiau tam esame mes, artimieji, jaunesni žmonės, kurie turime jiems pagelbėti.

Kristupas: man asmeniškai informacijos tikrai pakanka. Dėl kitų kalbėti sudėtinga, tačiau manau, kad naudojimosi instrukcija gana paprasta. Žinoma, informacinės sklaidos televizijoje, radijuje ir internete galėtų būti dar daugiau, tačiau apskritai naudotis pasu tikrai nėra sudėtinga.

Evelina: taip, mano nuomone, informacija apie galimybių pasą, įskaitant nurodytus kriterijus, kas gali jį įsigyti, kaip tai padaryti ir kokius privalumus jis suteikia, pateikta aiškiai ir lengvai suprantamai. Manau, galim tik pasidžiaugti, kad galimybių paso projektui pavyko startuoti pakankamai greitai ir tikėtis sklandaus jo naudojimo.

Ar paskatintumėte savo draugus ir artimuosius naudotis galimybių pasu tam skirtose vietose?

Viltė: manau, kad tų, kurie šį pasą jau turi, skatinti nereikia, juk pasas tik praplečia galimybes ir niekaip jų neriboja.

Kristupas: mano artimieji ir draugai jau yra paskiepyti ir galimybių pasu naudojasi pilnu pajėgumu, o asmeninis kiekvieno žmogaus pasirinkimas nesinaudoti šia technologija dėl įvairiausių priežasčių visada išlieka.

Evelina: tikrai taip. Mano manymu, galimybių pasas atveria duris į laisvesnį karantino rėžimą ir socialesnį gyvenimą, kurio dauguma esame taip išsiilgę, taip pat suteikia galimybę mėgautis įvairesnėmis veiklomis užtikrinant savo ir aplinkinių saugumą.

 

Dėkoju už jūsų laiką.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video