Saugoti vaikus nuo pavojų ir sunkumų – maldoje prašė Panevėžio vyskupijos kunigai ir tikinčiųjų bendruomenė (0)

Publikuota: 2020-06-01 Kategorija: Aktualijos
Saugoti vaikus nuo pavojų ir sunkumų – maldoje prašė Panevėžio vyskupijos kunigai ir tikinčiųjų bendruomenė
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos nuotr. / Šv. Mišias pagrindinėje Panevėžio vyskupijos bažnyčioje – Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje

„Minime Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Popiežius ir pati bažnyčia atkreipia dėmesį  į mūsų mažuosius, jaunuosius, silpnuosius. Visi esame atsakingi už jų dabartį ir ateitį. Melskime Viešpatį Šventosios Dvasios šeimoms, bendruomenėms, kad jos visada su džiaugsmu priimtų, padėtų tvirtai į gyvenimą įsikibti mūsų jaunajai kartai ir saugotų nuo bet kokios prievartos, nuo bet kokio pavojaus, sunkenybių“, – prašydamas Dievo ir Šventosios Dvasios palaimos vaikams, Šv. Mišias pagrindinėje Panevėžio vyskupijos bažnyčioje – Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje – pradėjo kunigas Rimantas Kaunietis. 

Šiais metais Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS) kartu su Panevėžio vyskupu J.E. Linu Vodopjanovu ir vyskupijos kunigais Tarptautinę vaikų gynimo dieną kvietė paminėti maldoje. Šv. Mišios už vaikus, jų tėvus ir globėjus aukotos visose Panevėžio vyskupijos parapijų bažnyčiose.

„Vaikai – ne tik šeimos, jie valstybės ir visos tautos ateitis. Todėl visi suprantame, kad į ateitį reikia sudėti geriausia ką turime: meilę, rūpestį, šilumą, žinias ir kitas pačias didžiausias vertybes. Norėtųsi, kad Vaikų gynimo diena butų šventė, kai kalbame tik apie laimingą vaikystę. Kad nereiktų priminti vaikų teisių į saugią aplinką, vaikystę be patyčių, smurto ir kitų negerovių. Todėl Vaikų gynimo dienos proga norisi visiems palinkėti, kad mus suptų laimingi, saugūs ir išradingi vaikai. Ir ne tik šią, bet kiekvieną dieną“, – dėkodama dvasininkams už iniciatyvos palaikymą ir sveikindama vaikus bei jų tėvus, globėjus Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga, sakė Panevėžio apskrities VTAS vedėja Žaneta Ginaitė.

Vaiko teisių gynėjai į vyskupijos bažnyčias atėjo nešini spalvingais balionais, kuriais pradžiugino vaikus ir jų dienos proga papuošė šventoves. O sakydamas pamokslą kunigas Rimantas Kaunietis ir vaikų gyvenimą palygino su spalvotu balionu.

Rokiškio rajono Vaiko teisių gynėjai/Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos nuotr.

„Vaikų gynimo dieną gražiai simbolizuoja šie balionai. Jie tarsi vaikų svajonės, bet kaip lengva tą balionėlį susprogdinti... mažas ir neatsargus prisilietimas jį paverčia niekuo. Mes taip pat vaikų svajones, lūkesčius, jų atvirumą ir tyrumą galime labai lengvai pažeisti ir neretai padaromi nepataisomi dalykai vaiko gyvenime. Taigi šiandien šaukiamės Šventosios Dvasios, leisdami jai viešpatauti mūsų širdyse, mūsų namuose, mūsų šeimose, mūsų parapijose ir visame pasaulyje“, – sakė Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros kunigas Rimantas Kaunietis.

Tarptautinė vaikų gynimo diena – birželio 1-oji – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, užtikrinti vaikų teisę į laimingą vaikystę. Ši diena minima nuo 1950- ųjų.

 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos

prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą