Saugoti izoliuotųjų siunčiami švietimo įstaigų techniniai darbuotojai (37)

Publikuota: 2020-03-20 Kategorija: Aktualijos
Saugoti izoliuotųjų siunčiami švietimo įstaigų techniniai darbuotojai
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Andrius Burnickas teigė, kad švietimo įstaigų darbuotojai dirbs sargų darbą.

Į „Rokiškio Sireną“ kreipėsi du rajono švietimo įstaigų techniniai darbuotojai (abu dirba skirtingose, jų pavardės redakcija žinomos, tačiau pašnekovai prašė jų neviešinti). Jie iš savo vadovų išgirdo, kad turės rūpintis Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos bendrabutyje izoliuotais žmonėmis. Rajono Ekstremalių situacijų komisijos vadovas Andrius Burnickas patvirtino, kad tai – tiesa. Jis paaiškino, kad šių žmonių užduotis bus tiesiog būti sargais.

Kreipėsi išsigandęs

„Mūsų švietimo įstaigos vadovė pranešė, kad mus, techninius darbuotojus, siųs prižiūrėti tų žmonių, kurie yra uždaryti bendrabutyje. Mes turėsim ten budėti, jiems valgyt paduot, prireikus padėti ir panašiai“, – „Rokiškio Sirenai“ sakė vienos ugdymo įstaigos darbuotojas. Jis baiminasi, nes dėl savo amžiaus jau priklauso rizikos grupei, o siunčiamas, kaip pats sako, ten, kur yra didesnė tikimybė užsikrėsti. „Mums neteikia raštiškų įsakymų, daug neaiškių dalykų“, – kalbėjo jis.

Kitos ugdymo įstaigos darbuotojas paskambino už kelių valandų. Jo pasakojimas sutapo su pirmojo besikreipusio asmens: reikės prižiūrėti izoliuotus žmones, rūpintis jais. „Kodėl aš, techninis darbuotojas, be specialių žinių, įgūdžių esu siunčiamas tą daryti?“, – klausė jis.

Ekstremalių situacijų komisijos vadovas patvirtino

„Rokiškio Sirena“ paaiškinimo kreipėsi į rajono Ekstremalių situacijų komisijos vadovą Andrių Burnicką. Jis patvirtino, kad švietimo įstaigų techniniai darbuotojai bus siunčiami į jau minėtą ir į kitą bendrabučius. Tačiau jų funkcijos ir uždaviniai bus kiek kitokie, nei sakė besikreipusieji į „Rokiškio Sireną“,

„Tie žmonės atliks tik sargų funkcijas. Jie bus tik sargai, kitaip sakant, saugos duris. Kad ten nieko nenutiktų. Su izoliuotaisiais jie nekontaktuos. Maistu rūpinsis tų žmonių artimieji, nieko ten nešioti, padavinėti ir surinkinėti nereikės. Žmonės bus specialiai apmokyti, jiems bus duotos visos reikiamos apsaugos priemonės. Pastatysime specialias kabinas, kad jie būtų apsaugoti“, – teigė A. Burnickas. Jis paaiškino, kad pagal specialų grafiką bus pasitelkti visų rajono švietimo įstaigų darbuotojai, kad vienai įstaigai netektų didesnio krūvio. Patalpos bus reguliariai dezinfekuojamos, tą atliks speciali įmonė. Patalpos taip bus valomos netgi tuomet, jei bendrabutyje nebus gyventojų.

Poreikis auga

Kol kas izoliuotis savivaldybės pasiūlytame Juozo Tumo-Vaižganto bendrabutyje panoro du asmenys. Pasak A. Burnicko, poreikis auga. Jau savaitgalį laukiama keturių asmenų, kurie bus apgyvendinti Kauno gatvėje esančiame Rokiškio technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos bendrabutyje. Nors pirmąja apgyvendinimo vieta izoliuotiesiems asmenims buvo numatytas Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos bendrabutis, tačiau dabar pirmiausia gyventojai bus keliam į Kauno gatvėje esantį bendrabutį. Kodėl?  „Tokį sprendimą lėmė sanitarinių mazgų kiekis. Antai Kauno gatvės bendrabutyje sanitarinis mazgas yra vienas dviems kambariams. Kitaip sakant, yra 20 boksų po du kambarius. O gimnazijos bendrabutyje sanitarinių mazgų yra mažiau“, – paaiškino Ekstremalių situacijų komisijos vadovas.

Pasak pašnekovo, saviizoliacijai reikalingų patalpų poreikis auga. Jų reikia ne tik tiems, kurie yra vieniši, negali savimi pasirūpinti, bet ir tiems, kurie negali saviizoliuotis namuose, nes ten yra rizikos grupės asmenų, pavyzdžiui, senyvo amžiaus tėvai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą