Rytinis autobuso maršrutas į Šiaulius – nepelningiausias: keleiviai remia parašais, bet ne bilietais? (19)

Publikuota: 2019-09-24 Kategorija: Aktualijos
Rytinis autobuso maršrutas į Šiaulius – nepelningiausias: keleiviai remia parašais, bet ne bilietais?
Rokiškio AP nuotr. /

Pandėlio seniūnijoje pastarosiomis dienomis daug lankytojų: nemažai jų ateina savo pasirašyti už tai, kad išliktų autobuso „Rokiškis – Šiauliai“ maršrutas, kurio autobusas išvyksta iš Rokiškio autobusų stoties 7 val. Šis maršrutas dabar sustabdytas trims mėnesiams. Pandėlio seniūnas Algirdas Kulys teigė,kad vos per keletą dienų surinkta gausybė parašų. Ir jų dar daugės, nes seniūnijos žmonės aktyviai palaiko idėją išsaugoti minėtąjį maršrutą. O rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas teigė, kad autobusu važiuoja vos septyni keleviai... per mėnesį.

„Mačiau parašų lapus. Šiandien (rugsėjo 23 d., – aut. past.) susitikau su autobusų parko direktoriumi. Stebimės, kodėl šitiek parašų. Jeigu tie žmonės, kurie pasirašė, tikrai važinėtų autobusu, tikrai nebūtų reikalo jo... Mes du autobusus į Šiaulius vežtume, kad tik tie žmonės, kurie pasirašė, važiuotų.Nes statistiškai ten važiuoja turbūt 7-8 žmonės per mėnesį. O parašų yra 150, berods. Jei žmonėms tikrai reikia maršruto, tai jie ir važiuoja. Kažkas už šituos maršrutus mokėt turi. Iš kažkur pinigai ateina, nėra taip, kad autobusas pats vyksta savaime. Jei nesumoka keleiviai, važiuojantys tuo maršrutu, tai tada turi mokėti visi Rokiškio gyventojai už tą. Savivaldybės funkcija yra užtikrinti susisiekimą rajono ribose, mes čia nuo to niekur nedingsim, čia yra mums valstybės deleguota funkcija. O su tarpmiestiniais maršrutais... Mes dabar dedam visas pastangas, galvojam, kaip mums aptvarkyt autobusų parko finansus. Čia buvo vienas iš tų sprendimų, pabandymas toks, testas, su šituo maršrutu, kuris daugiausiai nuostolių neša autobusų parkui“, – sakė A. Burnickas.

„Rokiškio Sirenai“ perklausus, ar šis maršrutas yra pats nuostolingiausias, pašnekovas patvirtino: „Taip. Iš karto kyla nepasitenkinimo banga. Aš tai nieko prieš, gerai, jeigu žmonės nori važiuoti. Bet mes matom: maršrutą paleidžiam ir žmonės nevažiuoja. Tai tada problema yra kažkur kitur“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą