Rokiškyje sužydėjo ryškieji pavasario liudininkai – narcizai (foto) (3)

Publikuota: 2021-04-21 Kategorija: Aktualijos
Rokiškyje sužydėjo ryškieji pavasario liudininkai – narcizai (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Narcizai Nepriklausomybės aikštėje

Kraštovaizdis – svarbi architektūros dalis. Pastaraisiais metais Rokiškis pastebimai sužydi naujomis spalvomis. Šiemet miestas pavasarį pasitinka ryškiaspalviais narcizų žiedais. Tačiau rokiškėnų ir miesto svečių laukia ir daugiau naujai suformuotų gėlynų bei kompozicijų.
 
„Pernai rudenį buvo pasodinta apie 20 000 tūkst. svogūninių gėlių – narcizų, tulpių, dekoratyvinių česnakų, lelijų. Šį pavasarį pasodinta dar daugiau lelijų svogūnėlių ne tik mieste, bet ir beveik visose seniūnijose. Jau senokai apželdinimas atlieka ne tik estetinę funkciją. Manau, kad mūsų pasirinkta kryptis daugelyje vietų, vietoje vienmečių augalų sodinti daugiamečius, tvarus ir ilgaamžis sprendimas.“, - kalbėjo rajono meras R. Godeliauskas.
 
Džiaugiamės matydami, kad rokiškėnai netruko pastebėti aikštėje pražydusius narcizus, jų nuotaikingus žiedus galima pamatyti ir sankryžoje ties aplinkkeliu, Tyzenhauzų alėjoje. Savo eilės laukia tulpės, pernai visus sužavėję dekoratyviniai česnakai. Nepriklausomybės aikštėje planuojama pasodinti apie 100 rožių krūmų, kurie puikiai stilistiškai turėtų įsilieti į neįkainojamą klasicistinio plano architektūros paminklą. Todėl šis pasirinkimas neatsitiktinis – romantinė klasika matant, kad ši vieta ypač mėgstama gyventojų ilgais vasaros vakarais bei lankoma turistų. „Kiekvienas žiedas, gėlių kompozicijos, traukia akį ir sukuria ypatingą nuotaiką. Norisi, kad tos nuotaikos mūsų mieste būtų kuo daugiau. Tai atgaiva ir žvilgsnį prikaustantis grožis. Juk kiekvienas savo namuose skiriame dėmesio augalams, apželdiname sodybų, namų bei daugiabučių kiemus. Kodėl miestas turėtų išsiskirti?“, - teigė rajono vadovas.
 
Tikriausiai nėra mieste svečio, kuris nebūtų aplankęs Rokiškio dvaro rūmų. Šiemet vieno gražiausių Rokiškio krašto lankytino objekto gėlynai taip pat pasikeis – atsiras vijoklinės rožės, balti bijūnai, raganės, kinrožės, vienadienės, levandos ir kiti augalai.
 
„Miesto teritorijoje atsiras du nauji gėlynai – prie Rokiškio ežero ir Respublikos gatvėje. Taip pat nauji gėlynai formuojami Obeliuose, Kamajuose, Pandėlyje, Panemunėlio geležinkelio stotyje, Kazliškyje. Nors pokyčiai miesto apželdinime jau matomi, tačiau visas rezultatas pasimatys po kelerių metų. O ir sustoti šioje srityje nežadame – planų turime pačių įvairiausių – nuo L. Šepkos parko iki Šimtmečio aikštės ir kitų erdvių. Tikimės, kad pražydęs miestas vis labiau džiugins ne tik turistų, bet ir pačių miestelėnų akį“, - planais dalinosi R. Godeliauskas.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video