Rokiškyje bus daug nemokamo interneto zonų (3)

Publikuota: 2019-07-20 Kategorija: Aktualijos
Rokiškyje bus daug nemokamo interneto zonų
Rokiškio rajono savivaldybės / Viena iš zonų, kuriose bus prieinamas nemokamas interneto ryšys, – Liongino Šepkos parkas.

Jei gerai klostysis projekto įgyvendinimo reikalai, dar šiais metais Rokiškyje gali atsirasti net vienuolika nemokamo interneto zonų: aštuonios lauke ir trys pastatuose. Rokiškio miesto seniūnas Arūnas Krasauskas mano, kad jos gerokai pagyvins miesto erdves.

Rajono savivaldybės paskyroje facebook teigiama, kad Rokiškyje, pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę (EITP) – „WiFi4EU“, planuojama įrengti net 11 laisvo Wi-Fi zonų, kurios atsiras šiose vietose:

LAUKE:

 1. L. Šepkos parke
 2. Rokiškio Nepriklausomybės aikštėje
 3. Rokiškio miesto Šimtmečio aikštėje
 4. Rokiškio krašto muziejaus teritorijoje
 5. Teritorijoje prie Rokiškio ežero
 6. Tyzenhauzų gatvėje tarp Nepriklausomybės aikštės ir Rokiškio krašto muziejaus
 7. Velykalnio bendruomenės parke
 8. Rokiškio rajono savivaldybės aikštėje

VIDUJE:

 1. Rokiškio krašto muziejuje
 2. Rokiškio ligoninėje
 3. Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centre.

Miesto seniūno teigimu, toks erdvių parinkimas pakankamai geras. Įtraukta daug poilsio zonų. „Interneto niekada per mažai nebus“, – sakė jis. Nors, kai dabar ryšio duomenys gerokai atpigę, pati savaime tokia idėja revoliucijos mieste nepadarys. Bet miesto erdves gerokai pagyvins. Pavyzdžiui, L. Šepkos parke ar Nepriklausomybės aikštėje gražią dieną būtų galima dirbti nuotoliniu būdu.

Rajono vicemeras Tadas Barauskas mano, kad tokios viešos interneto prieigos taip pat duos impulsų miestui. „Lietuva yra viena lyderių pasaulyje, pagal interneto spartą. Turime išnaudoti šiuos privalumus ir visi pajusti jų naudą“, – įsitikinęs pašnekovas. Jis mano, kad projektas apima bene visas lankomiausias miesto vietas, gera mintis nemokamą interneto ryšį tiekti ir gydymo įstaigose: ne taip nuobodu bus laukti prie gydytojo kabineto ar pacientams leisti laiką palatose.

Kiek gi rajonui kainuos toks malonumas? Pašnekovas sako, kad ganėtinai nedaug. Mat įranga bus diegiama projekto lėšomis, kainuos tik pats ryšio tiekimas interneto prieigoms. O kada galima tikėtis nemokamo interneto? Vicemeras sakė, kad projektą užbaigti reiks 2020 m. Tačiau jau dabar jis sėkmingai įgyvendinamas, tad ir interneto ryšys gal atsirasti gerokai anksčiau, nei numatyta projekte. Jei viskas labai gerai klostysis, gal jau net šiemet.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą