Rokiškėnai mažyliams nebijo rinkti retų vardų (0)

Publikuota: 2019-07-05 Kategorija: Aktualijos
Rokiškėnai mažyliams nebijo rinkti retų vardų
„Rokiškio Sirena“ archyvo /

Pirmą šių metų pusmetį, kaip ir pernai berniukams ir mergaitėms dažniausiai buvo suteikiami Luko ir Lėjos vardai. O kokie vardai madingi Rokiškyje? Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Milaknienė teigė, kad įvairūs: yra ir tradicinių, senovinių vardų, ir retesnių.

Ir Luko, ir Lėjos vardai populiarūs ir mūsų rajone. Šalyje antroje vietoje yra Dominyko ir Sofijos vardai. Tokie ir mūsų rajone tėvų mėgiami. Per pirmąjį pusmetį vienam mažyliui buvo išrinktas anksčiau labai populiarus, o dabar gana retai teikiamas Jurgio vardas. Registruotas ir mažasis Hubertas, ir Rapolas, Ir tautinių vardų nestinga: berniukai buvo pavadinti Vyčio, Jorio, Tauro, Erdvilo vardai, Majaus vardu. Mergaitėms rinkti Ignės, Medos, Mėjos, Aurėjos, Radvilės vardai. Vienai mergaitei tėvai išrinko labai retą Akmėjos vardą. Greta Kamilės vardo buvo ir užsienietiška jo versija – Kamila.

Daugėja užsienietiškųjų vardų: šį pusmetį gimę mažieji rokiškėnai bus šaukiami ir Kevinu, ir Marku, ir Denu, ir Aronu, ir Alisija, ir Milana, ir Neila.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą