Rokiškėnai KASP geriausio skyriaus varžybose iškovojo penktąją vietą (4)

Publikuota: 2021-06-21 Kategorija: Aktualijos
Rokiškėnai KASP geriausio skyriaus varžybose iškovojo penktąją vietą
gr. M. Lysenko nuotr. / KASP geriausio skyriaus varžybų prizas.

Kai savaitgalį rokiškėnai lepinosi iškylomis ar tiesiog ieškojo ramios vėsios vietelės iškęsti vasarišką kaitrą, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos kariai savanoriai gynė rajono garbę Krašto apsaugos savanorių pajėgų Geriausio skyriaus varžybose, vykusiose Kazlų Rūdoje.

Į finalines varžybas mūsiškiai kariai pateko po Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Geriausio skyriaus varžybų, kuriose iškovojo antrąją vietą. Jau vien patekti į finalą buvo didžiulis pasiekimas mūsų kariams. Mat iš kiekvienos rinktinės į finalines varžybas patenka tik du geriausi skyriai. Šiemet sėkmė lydėjo zarasiškius, 508-ąją pėstininkų kuopą, ir rokiškėnus – 506-ąją kuopą.

Ir finalo dvi dienas įtemptų varžybų, tvoskiant karščiui, mūsų kariai atlaikė ne tik puikiai, bet ir parodė svarų rezultatą. Bendrojoje įskaitoje mūsiškiai iškovojo penktąją vietą.

Pirmąją vietą iškovojo kaimynai zarasiškiai – 508 kuopos kariai. Antrąją vietą iškovojo Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 203 kuopos (Kauno) kariai, tik trimis taškais nuo antrosios vietos atsiliko ir trečiąją vietą laimėjo Didžiosios Kovos apygardos 804 (Trakų) kuopos kariai.

Geriausio pėstininkų skyriaus varžybos vyko brigados generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje, kuriame kariai turėjo įveikti net 18 įvairių pėstininkams aktualių užduočių – inžinerijos, ryšių, vietos nustatymo, judėjimo azimutu, kliūčių įveikimo, mūšio taktikos, ginklų valdymo, orientavimo tamsiu paros metu, pastabumo, pirmosios medicininės pagalbos suteikimo ir kt.
Komandinėje balų skaičiavimo lentelėje (varžybose dalyvavusių dviejų kiekvienos rinktinės skyrių rezultatų vidurkis) zarasiškių ir rokiškėnų pastangomis daugiausiai taškų – 164 surinko ir pimąją vietą užėmė Vyčio apygardos 5-osios rinktinės komanda. Antrąją komandinę pergalę su 135,5 taškais išplėšė Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės komanda, o tik puse balo atsiliko ir trečiąją komandinę vietą užėmė – Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės komanda.
Pirmąjį kartą Geriausio pėstininkų skyriaus varžybos surengtos 2014 metais, kurias laimėjo Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės skyriaus kariai. Šios varžybos yra vienas iš karinio rengimo būdų, kuris vykdomas varžybiniu principu. Užduotis varžyboms parengia KASP štabo ir rinktinių vyriauieji puskarininkiai. GPSV varžybos yra sudėtinė KASP sporto žaidynių dalis - pagal varžybose užimtas vietas bus skiriami taškai bendroje KASP sporto žaidynių įskaitoje, o trys geriausi pėstininkų skyriai atstovaus KASP Sausumos pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybose.