Rokiškėnų pamėgtos maudyklos – saugios (0)

Publikuota: 2020-05-30 Kategorija: Aktualijos
Rokiškėnų pamėgtos maudyklos – saugios
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Rokiškio ežero vanduo atitinka higienos normas ir tinkamas maudynėms.

Gegužės 28-ąją Rokiškio visuomenės sveikatos biuras gavo pirmuosius keturių rajono maudyklų vandens ir smėlio tyrimų rezultatus. Kaip „Rokiškio Sirenai“ sakė šio centro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Laima Narbutienė, Rokiškio, Vyžuonos bei Sartų ežerų paplūdimių bei Velniakalnio tvenkinio smėlyje nerasta nei kirminų kiaušinėlių, nei lervų. O ir ežerų vandens mėginiai atitinka visas normas.

Tyrimai geri

Pasak pašnekovės, šiemet vandens mėginiai tyrimui imami keturiuose rokiškėnų pamėgtuose paplūdimiuose. Tačiau yra pokyčių. Pirmiausia, pradėtas tirti Velniakalnio tvenkinio vanduo. L. Narbutienė sakė, kad idėja tirti ir Velniakalnio paplūdimio vandenį bei smėlį kilo pernai prieš Pirties šventę. Šiemet ji įgyvendinta. Rajono savivaldybė tam skyrė lėšų. Priežastis tirti šio tvenkinio vandenį buvo ta, kad Velniakalnio paplūdimys vasarą sutraukia daugybę poilsiautojų.

Pakito ir Sartų ežero vandens mėginio ėmimo vieta. Dabar tai daroma arčiau poilsiavietės, o ne nuo kaimo pusės.

Pasak L. Narbutienės, nėra ko stebėtis, kad tyrimai yra geri. „Vandens taršos tyrimai mano darbo sritis jau dešimt metų. Per juos buvo tik vienas atvejis, kai vandens tarša viršijo normą“, – sakė pašnekovė.

Kaip sužinoti, ar galima maudytis

Tą, pasak L. Narbutienės, žymi speciali lentutė paplūdimyje. Joje pavaizduotas plaukikas ir šalia jo – žvaigždutės. Kuo daugiau žvaigždučių, tuo tyrimų duomenys geresni. „Anksčiau bandėme klijuoti pranešimų lapelius skelbimų lentose. Ši priemonė nepasiteisino: poilsiautojai arba lapelių tiesiog neskaitydavo, arba juos dar ir nuplėšdavo. O dabar informuojame paprastai ir aiškiai. Kol yra lentelė, maudytis saugu“, – sakė ji.

Paplūdimių vanduo bus tiriamas ne mažiau dviejų kartų per mėnesį. Ir tikrinimai bus atliekami iki maudynių sezono pabaigos maždaug rugsėjo pradžioje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą