Rokiškio ugniagesiams gelbėtojams – naujutėlis modernus automobilis (foto + video) (6)

Publikuota: 2019-12-13 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio ugniagesiams gelbėtojams – naujutėlis modernus automobilis (foto + video)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos parke – naujas automobilis MAN.

Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos garaže – papildymas: įspūdingas naujas automobilis MAN. Naujutėlaitė mašina aprūpinta moderniausia gesinimo įranga. Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dalius Kunigėlis džiaugėsi, kad modernusis automobilis bus ekonomiškesnis ir patikimesnis už jau turimus, be to, nereikės sukti galvos dėl galimų gedimų – mašinai taikoma dviejų metų garantija.

Naujasis MAN yra viena iš dešimties tokių mašinų, skirtų šalies ugniagesiams gelbėtojams. Aukštaitijos regione – Panevėžio ir Utenos apskrityse – tokie automobiliai skirti tik Panevėžio ir Rokiškio priešgaisrinėms gelbėjimo tarnyboms.

Naujasis MAN gerokai aukštesnis už rokiškėnų ugniagesių turimus RENO, KAMAZ ir ZIL markių mašinas, tad jam nebedaug trūksta iki tarnybos garažo lubų. Garaže jis dar pasiliks kurį laiką: tam, kad jis išvažiuotų gesinti gaisrų, MAN dar artimiausiu metu reikės sukomplektuoti kai kurią gelbėjimo darbams įrangą, be to, ugniagesiams gelbėtojams bus surengti mokymai, kaip efektyviai naudotis naujuoju automobiliu.  

Naujoji mašina patogi ir ergonomiška. Automatinė greičių dėžė leis patogiau dirbti MAN vairuotojui. Įjungus atbulinį bėgį, automatiškai įsijungs ir galinio vaizdo monitorius, tad bus patogiau privažiuoti prie gaisro vietos, bus geriau matomos kliūtys. Automobilis bus puikiai matomas ir kitiems eismo dalyviams: vos atidarius automobilio siurblinės skyrių, automatiškai įjungiamas ryškiai oranžinis iš toli matomas avarinis apšvietimas.

Automobilio siurblinė – visiškai kompiuterizuota. Tai leidžia efektyviai parinkti vandens padavimo parametrus.  Automobilio cisternoje telpa 3000 l vandens.

Ant mašinos stogo sumontuota ir patogi kopėčių bei apšvietimo sistemos, taip pat speciali gesinimo įranga.

Rokiškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba turi keturis gaisrams gesinti ir gelbėjimo darbams skirtus automobilius. Kaip sakė tarnybos viršininkas D. Kunigėlis, nėra tikslas plėsti gaisrinių automobilių parką. Tad visiškai parengus naudoti naująjį automobilį, bus atsisakyta vieno iš seniausių: ZIL arba KAMAZ. Kol kas ugniagesių nuomone, greičiausiai atsisakyta bus ZIL.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą