„Rokiškio Sirenos“ straipsniai atvėrė Pandoros skrynią: dėl perpildytų stovėjimo aikštelių skundžiasi vis daugiau Rokiškio daugiabučių gyventojų (5)

Publikuota: 2019-10-14 Kategorija: Aktualijos
„Rokiškio Sirenos“ straipsniai atvėrė Pandoros skrynią: dėl perpildytų stovėjimo aikštelių skundžiasi vis daugiau Rokiškio daugiabučių gyventojų
L. Dūdaitė-Kralikienė / Panevėžio g. 20-ojo namo viena stovėjimo aikštelių – perkasta.

Keli „Rokiškio Sirenos“ straipsniai apie situaciją dėl daugiabučių namų aikštelių iššaukė grandininę reakciją: automobilių parkavimo problemas kelia vis daugiau šių namų gyventojų. Į „Rokiškio Sireną“ kreipėsi Panevėžio gatvės 20-ojo namo gyventoja: dėl šilumos trasos rekonstrukcijos iš dviejų šiam ir kaimyniniams namams skirtų aikštelių liko tik viena, o ir toji nedidelė. Tad pralaimėję lenktynes, kuris pirmiau pastatys automobilį, kelių namų gyventojai juos turi statyti siauroje ir judrioje gatvėje. „15 Eur – tiek kainavo man vieną vakarą palikti automobilį Jaunystės gatvėje“, – sakė pašnekovė.

Primena žaidimą
Automobilio statymas Panevėžio gatvės 20-ojo namo kieme primena seną vestuvinį žaidimą, kurio esmė – nustojus muzikai groti, užimti laisvą kėdę, kurių kaskart mažėja. Lygiai tokia pat situacija, pašnekovės teigimu, ir Panevėžio g. 20-ojo namo aikštelėje. Prie šio namo anksčiau buvo dvi aikštelės. Kad ir ne pernelyg didelės keliems nemažiems aplinkiniams daugiabučiams. Šiek tiek situaciją gelbėjo ir dvi netoliese esančios prekybos centrų „Norfa“ ir IKI aikštelės.
Tačiau aplinkybės susiklostė taip, kad prekybos centrai uždraudė vakarais jose laikyti gyventojų automobilius. O vieną iš dviejų namo aikštelių iškasė darbininkai: ten šiuo metu keičiami šilumos tinklų vamzdynai.
Kaip pasakojo pašnekovė, situacija netgi dieną, kai namo gyventojai išvažiuoja į darbus, yra sudėtinga. Aikštelės pilnos, tenka centimetrų tikslumu laviruoti tarp kaimynų automobilių. Kartais tie, kurie atvažiuoja trumpam, užstato kaimynų automobilius.  Apie saugumą jau nebekalbama: mašinos pastatytos ir prie įvažiavimų taip, kad įsukti į gatvę yra labai sudėtinga. Ką jau kalbėti apie tai, kad jei įvyktų nelaimė, prie namo būtų sunku privažiuoti netgi greitosios pagalbos automobiliui. „Apie tai, kad čia galėtų įvažiuoti ugniagesių mašina, nė minties nėra“, – sakė pašnekovė. Patikrinome šią informaciją: dienos metu aikštelėje buvo pora laisvų vietų, bet, matyt, jos tik neseniai atsilaisvinusios, nes buvo ir užstatytų, ir prie pat išvažiavimo į gatvę pastatytų automobilių.

Prireikus išvažiuoti – centimetrų žaidimas tamsoje
O štai vakare, kai iš darbo grįžta dauguma namo gyventojų, prasideda įdomybės. „Turėjau skubiai išvažiuoti. Mano automobilis buvo užstatytas taip, kad penkioliką minučių stumdžiausi pirmyn atgal, tamsoje rizikuodama subraižyti kelis kaimynų automobilius. Laimė, išvažiavau. Po pusvalandžio grįžusi pamačiau, kad nė tos nepatogios vietos neliko“, – pasakojo pašnekovė.  Ji sakė, kad ir dviejose aikštelėse jų namo gyventojų automobiliai sunkiai tilpo. Jie investavo ir savo lėšomis aikštelę šiek tiek praplėtė. Gelbėjo ir tai, kad nemažai namo gyventojų, neradę vietos savame kieme, važiuodavo į IKI aikštelę. „Ten kiemais vos pora minučių paėjėti“, – sakė pašnekovė.
Dabar tokios galimybės nėra. Apsukresni kaimynai automobilius retkarčiais stato aplinkinių namų kiemuose. „Bet ten tuoj raštelių prirašinėja. Suprantame, kad tie rašteliai yra neteisėti, bet nemalonu juos gauti. Ir kaimynus suprantame: aikštelėje ir jų mašinos netelpa, o čia dar svetimi stato“, – kalbėjo pašnekovė.

Susimokėjo už stovėjimą
Kur tuomet namo gyventojai stato savo automobilius? Juk mašina – ne rankinukas, namo neparsineši. „Tie, kurie nespėja rasti vietų aikštelėse, stato Jaunystės gatvėje. Bet ir ten vietų, kur galima statyti mašiną, ne per daugiausia. Tiems, kuriems jų nelieka, stato kelkraštyje. Taip šiomis dienomis pastačiau ir aš. Gavau baudą. Policija teisi: automobilį pastačiau neleistinoje vietoje, ten gatvė pažymėta ištisine linija. O ką daryti. Sumokėjau 15 Eur. Bet ne dėl baudos pikta, o dėl to, kad mašinos statyti nėra kur. Juk ne iš gero gyvenimo mes Kelių eismo taisykles pažeidžiame. Pastatysiu ten vėl, vėl gausiu baudą“, – sakė pašnekovė.
Ji supranta, kad šilumos tinklų renovacija – sveikintinas dalykas. „Tik ar negalima jos daryti, pavyzdžiui, vasaros mėnesiais, kai bent dalis gyventojų išvažiuoja atostogauti, į sodybas ar sodus. Kodėl reikia ją daryti rudenį? Juk jei pasnigtų, situacija taptų dar sudėtingesne“, – svarstė pašnekovė.

Seniūnas tarėsi
Rokiškio miesto seniūnui Arūnui Krasauskui ši situacija gerai žinoma. Jis jau kalbėjosi ir su šilumos tinklų rekonstrukciją vykdančiais rangovais, kad šie darbus atliktų kaip įmanoma greičiau.
Ir su „Norfos“ bei IKI prekybos tinklų atstovais kalbėjo, kad šie bent jau laikinai savo aikštelėse leistų gyventojams statyti automobilius. „Nesutiko. Motyvas: būtent tomis valandomis, kai nėra pirkėjų, valomos aikštelės“, – sakė seniūnas.
Kada bus baigta šilumos tinklų rekonstrukcija prie šio namo, rekonstrukcija, pasak AB „Panevėžio energija“ Rokiškio šilumos tinklų rajono viršininko Sauliaus Žilinsko, geriausia žino darbus atliekantys rangovai. „Jie įspėti, kad darbus atliktų kiek įmanoma greičiau“, – sakė pašnekovas. Viso projekto, kurio dalimi yra šilumos tinklų keitimas prie Panevėžio g. 20-ojo namo, pabaiga numatyta 2020 m. balandį. Tačiau, žinoma, darbai minėtoje aikštelėje tiek nesitęs.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą