Rokiškio rajone nėra valstybinės sienos perėjimo punktų (13)

Publikuota: 2020-05-18 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio rajone nėra valstybinės sienos perėjimo punktų
L. Dūdaitė-Kralikienė / Rokiškio rajone kirsti valstybinę Lietuvos-Latvijos sieną negalima.

Į „Rokiškio Sireną“ kreipėsi pasipiktinęs rokiškėnas. „Visur skelbiama, kad sienos su Latvija atidarytos. Norėjau į Subatę nuvažiuoti, manęs kareiviai nepraleido. Liepė grįžti atgal“, – sakė skambinusysis.
 
Latviai į turgų,  rokiškėnai – sodinukų
Iki karantino šeštadieniais Rokiškyje būdavo gausu automobilių latviškais numeriais. Kaimynai atvažiuodavo apsipirkti į turgų, parduotuves. Rokiškėnai pavasarį vykdavo į Subatę pirkti medelių, daržovių daigų, kurie būdavo vos ne dukart pigesni, nei pas mus. Karantinas šiek tiek pakeitė planus. Sienos buvo uždarytos ir kirsti jas nebuvo galima. Paskebus, kad Baltijos šalys atveria sienas, dauguma tikėjosi, kad galės keliauti laisvai. Deja, bandžiusieji išvažiuoti į Latviją pro mūsų rajoną, liko nusivylę: sienos saugomos ir niekas norinčiųjų patekti į kitą valstybę nepraleido.
 
Sienos perėjimo  punktų nėra
Rajono ekstremalių situacijų komisijos vadovas, rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas paaiškino, kad mūsų rajone kirsti sieną negalima. Ir teisūs buvo ją saugantys pareigūnai bei kariai, kurie nepraleido norinčiųjų paviešėti svetimoje valstybėje. „Sienos išties yra atviros, tačiau kontrolė ir jos punktai lieka. Mūsų rajone kontrolės punktų nėra“, – paaiškino A. Burnickas. Jo teigimu, yra tik keturi punktai, kuriuose galima kirsti Lietuvos-Latvijos sieną, ir norintieji patekti pas kaimynus, privalo važiuoti pro juos. „Žmonės tikriausiai išgirdo ne visą informaciją ir ne taip suprato“, – sakė jis.
 
Paaiškino pasieniečiai
Lietuvos Respublikos Vyriausybei priėmus sprendimą švelninti karantino sąlygas ir atverti daugiau pasienio kontrolės punktų, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) keliaujantiems į Latviją ir Estiją parengė trumpą ir aiškią atmintinę, ką reikia žinoti vykstant per Lietuvos sieną.
Taip pat VSAT informuoja, kad gegužės 18 d. atidaromas Kalvių – Meitenės pasienio kontrolės punktas, per kurį vykti į abi puses bus galima visų rūšių transportu ir pėsčiomis.
VSAT linki smagių kelionių, tačiau primena neprarasti budrumo – COVID-19 vis dar kelia grėsmę, tad keliautojų bagaže turėtų atsirasti vietos ir dezinfekciniam skysčiui, ir apsauginėms kaukėms.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video