Rokiškio mieste gražėja erdvės, bet kai kurių permainų teks palaukti (0)

Publikuota: 2021-04-01 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio mieste gražėja erdvės, bet kai kurių permainų teks palaukti
Rokiškio Sirena nuotr. / Gulbės ant ledo

Nuo seno Didysis ketvirtadienis laikomas švaros ir savitvarkos diena. Taip ruošiamasi Prisikėlimo stebuklui. Ruošiasi ir Rokiškio miestas: centre visą trečiadienį buvo šluojamos gatvės. Vos sniegui nutirpus, imtasi švarinti aplinką miestui priklausančioje teritorijoje prieš senąsias žydų kapines. Darbai verda ir ties Psichiatrijos ligonine, ketinama imtis kirsti krūmus Perkūno gatvėje. Apie tai „Rokiškio Sirenai“ pasakojo miesto seniūnas Arūnas Krasauskas. Visgi yra teritorijų, kur švarinimosi dar teks palaukti...

Ties kapinėmis klykauja gervės

Nuo Topolių gatvės iki pat medinių garažiukų netoli bažnyčios, driekiasi laukas, apaugęs menkaverčiais krūmynais. Tokia laukinė gamta, žinoma, traukia ir jos gyventojus. Aplinkkelyje atkarpoje nuo senojo žvyrkelio iki sankryžos su Daržų gatve vairuotojams vertėtų bent jau prietemoje sumažinti greitį – čia gyvena stirnų šeimyna ir mėgsta palakstyti per kelią. Kiek tolėliau pavasarį ir rudenį eismą „reguliuoja“ gandrų šeimyna. Paukščiai visai drąsiai vaikšto per kelią, prieš pat automobilių nosis. Ten galima pamatyti ir kiškį, lapę. O šiemet jau keletą dienų garsiu klyksmu miestą budina gervių šeimyna.

Ten, kur dabar veši laukinė gamta, anksčiau buvo idealiai išdirbtos žemės sklypeliai. Turėti tokį buvo ne tik sodininkystės džiaugsmas: tokia miestelėnų žemdirbystė sovietinio visuotinio deficito laikais buvo svarbi kiekvienai šeimai kaip maisto raciono papildymas šviežiomis ir konservuotomis daržovėmis. Taigi, sklypeliai buvo gana gerai įdirbti, o ten, kur vieta daržams buvo netinkama, rokiškėnai ganė karves ir arklius. Pastarieji bulviasodžio metu buvo nuomojama darbo jėga. O karves laikė privačių namukų kvartalų gyventojai ir kaimynams pardavinėjo pieną.

Prekybos centruose atsiradusi daržovių gausa sunaikino išpuosėlėtus sklypelių rėžius. Dabar jų dirbama vos keletas plačiuose laukuose. Kai kurie daržiukų plotai buvo užstatyti namais: pavyzdžiui, nuo Daržų gatvės mikrorajono link. Paskutinės daržininkystės mieste citadelės yra keli ploteliai prie senųjų kapinių, Kauno gatvėje bei jau minėtame plote nuo aplinkkelio kapinių ir bažnyčios link.

Miesto seniūnas A. Krasauskas paaiškino, kad kol nėra rimtesnės vizijos, ką su šiuo lauku vidury miesto daryti, tol kovoti su krūmynais beprasmiška. Pavasarį iškirtus juos, rudenį atžels gerokai daugiau. Kol kas leidžiama ir norintiesiems sodinti daržiukus. O štai gyvulių ganiava jau lyg ir išgyvendinta. „Pernai netoli kapinių buvo pavogta karvė. Matyt, vagystė ir atbaidė norinčiuosius auginti gyvulius mieste“, – svarstė seniūnas.

Garažiukų teritorijai reiktų plano

Kaip sovietmečio anachronizmas atrodo ir medinių garažiukų kvartalas Pandėlio gatvėje ties senąja kepykla. Kam reikalingi šie mediniai statinėliai, jei akivaizdu, kad automobilius ten laiko vos keletas gyventojų. Miesto seniūnas atviras: ir šiam sklypui reikia detalesnės vizijos. Bet tai jau rajono tarybos, o ne miesto seniūnijos sprendimo galioje.

Tvarkosi ir patys, ir verslą įtraukia

Šiuo metu Rokiškio seniūnija intensyviai tvarko teritorijas ties Pscihiatrine ligonine, iškirto krūmynus prieš senąsias žydų kapines. Su verslo pagalba ketinama tvarkyti ir Perkūno gatvės aplinką. Padėti seniūnijai žada ten įsikūrusių įmonių šeimininkai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video