Rokiškio daugiabučiuose veikia visi dešimt liftų (3)

Publikuota: 2020-02-20 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio daugiabučiuose veikia visi dešimt liftų
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Nenorintiems investuoti į lifto būklę gali tekti lipti laiptais.

Neseniai naujienų agentūros pranešė apie tragišką kai kurių sostinės daugiaaukščių namų liftų būklę. Pernai tikrintojai nebeleido eksploatuoti 25 liftų, šiemet – planuojama išjungti 31, o apie 161 yra kritinės būklės. Rokiškyje gi, AB Rokiškio butų ūkis direktoriaus Vlado Janulio teigimu, veikia visi 10 liftų ir baimintis dėl jų saugumo nėra pagrindo.

Prižiūri nuolat

Pašnekovo teigimu, Rokiškyje esančius liftus prižiūri bendrovė „Kauno liftai“. Liftams kasmet atliekama apžiūra, ir tikrintojai sprendžia, ar jie tinkami toliau eksploatuoti. Pirmosios šių metų patikros, pasak V. Janulio prasidės kovą. Pašnekovas mintinai žino, kokį mėnesį kurį liftą tikrins. Taigi, jam liftų būklė nėra naujiena. „Nenoriu girtis. Tačiau, kai žiūrėjau reportažą apie Vilniaus daugiabučių liftus, stebėjausi. Mūsų net prasčiausi liftai atrodo nepalyginamai geriau“, – sakė jis.

Pasak V. Janulio, dažniausiai pasitaikantys gedimai liftuose yra susiję su varikliais, laikas nuo laiko keičiami trosai. Ne per seniausiai keistas vieno daugiabučio lifto apšvietimas. „Galiu pasakyti tiek: mūsų gyventojams nėra ko baimintis dėl liftų būklės“, – akcentavo pašnekovas.

Siūlė keisti

Naujas liftas, pasak V. Janulio, priklausomai nuo modelio, kainuoja 70-100 tūkst. Eur. Kapitaliai suremontuoti seną liftą – 30-50 tūkst. Eur. Atnaujinti liftą buvo siūloma Panevėžio g. 12-ojo namo, devynaukščio, gyventojams. Naujas liftas ekonomiškiau naudotų elektros energiją, tyliau veiktų. Bet gyventojai nesutiko keisti liftą. „Jie svarstė taip: kas gali tam liftui nutikti? Suges variklis – jį galima taisyti, o trosai reguliariai keičiami. Todėl ir nuspręsta pasilikti senąjį liftą“, – pasakojo V. Janulis.

Netgi norint seną liftą pakeisti nauju, kiltų nemažai keblumų. Mat lifto modelių pasirinkimą riboja tokie techniniai parametrai, kaip šachtos matmenys. O jos juk, pagal naują liftą, praplėsti nepavyktų.

Pasak pašnekovo, šiuo metu svarstoma, ar nevertėtų po 25-erių metų lifto eksploatacijos teisės aktuose įteisinti būtinybę jį keisti nauju ar kapitaliai remontuoti. „Kol kas tokios nuostatos nėra. Jei ji būtų įvesta, kiltų problemų, mat Rokiškyje veikiantys liftai – senesni“, – sakė pašnekovas.

Ar yra įtarimų, kad kurio lifto neleistų eksploatuoti tikrintojai? „Pagrindo taip manyti neturime“, – sakė V. Janulis. O jei visgi taip nutiktų? „Kol lifto gedimų šalinimui būtų surinkta lėšų, gyventojai kurį laiką turėtų lipti laiptais“, – sakė jis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą