Ralio pasekmes šiemet šalins rajono savivaldybė (1)

Publikuota: 2020-07-30 Kategorija: Aktualijos
Ralio pasekmes šiemet šalins rajono savivaldybė
Ralio organizatorių nuotr. / Ne visi rokiškėnai ralį pasitinka džiaugsmingai: kai kas pyksta dėl sugadintų kelių, kai kas skundžiasi dėl pabaidytų galvijų.

Jau rytoj, liepos 31-ąją Rokiškio rajono ramybę ims drumsti galingų variklių griausmas, ir žvyrkeliais, keldamos tumulus dulkių, skries greičiausių sportininkų mašinos. Tačiau po dviejų dienų „Samsonas Rally Rokiškis“ greičio fiestos liks ir šiek tiek nuosėdų: nuo pernai rajono gyventojai keikia nepakankamai sutvarkytus kelius, o ūkininkai skundžiasi, kad mašinos ir būriai žiūrovų vėl baidys laukuose ganomus gyvulius.

Oficialių skundų nebuvo

„Samsonas Rally Rokiškis“ rajono keliais ir žvyrkeliais sutraukia gausybę žiūrovų. Žinoma, jiems specialiai įrengtų tribūnų ir takelių nėra, todėl ne vienas stebėti ralį renkasi, pavyzdžiui, ūkininkų javų laukus. Ar daug nuostolių padaro žiūrovai? Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos vadovė Lina Meilutė-Datkūnienė „Rokiškio Sirenai“ komentavo, kad po pernykščio ralio jokių nusiskundimų dėl to iš kolegų ūkininkų nebuvo gauta.

Tačiau tam tikrų nuoskaudų ūkininkai turi: jie tik prieš porą dienų sužinojo, kuriais keliais drieksis ralio maršrutai. „Trūksta komunikacijos. Būtų gerai, kad apie greičio ruožus ūkininkai būtų informuojami iš anksto, kad spėtų toliau nuo triukšmo ir dulkių perkelti gyvulių bandas“, – sakė pašnekovė.

Kelius savivaldybė tvarkys pati

Nemažai diskusijų kyla ir dėl ralio metu suniokotų rajono žvyrkelių. Nors pernai buvo sakoma, kad ralio rengėjai yra apsidraudę ir jei bus kokios žalos, jie sutvarkys kelius. Visgi, kaip pripažino rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas, ne viską pavyko sutvarkyti sklandžiai ir iš pirmo karto. „Nebesinori šiemet dirbti auklėmis ir nuolat tikrinti, ar tikrai gerai tie keliai suremontuoti“, – sakė jis. Todėl savivaldybė priėmė kitokį sprendimą: sportininkų išniokotus kelius tvarkys pati, o medžiagoms ir darbui išleistos lėšos bus įskaitytos kaip savivaldybės indėlis į ralio organizavimą.

Kadangi šis sprendimas buvo priimtas iš anksto, pasak A. Burnicko, seniūnijų, kurių keliuose drieksis ralio greičio ruožai, vadovai buvo įspėti iki ralio pabaigos nežvyruoti tų kelių, kuriais bus lenktyniaujama. Po ralio šie keliai bus tvarkomi išties kokybiškai: savivaldybės administracijos direktorius užtikrino, kad lėšų žvyravimui tikrai pakaks. Jis taip pat patikino, kad seniūnai buvo iš anksto įspėti, kad informuotų vietos ūkininkus ir kitus asmenis, kurių veiklai gali kliudyti ralis, kad šie perkeltų savo gyvulių bandas, pasirūpintų laukų apsauga.

Pašnekovas taip pat patikino, kad pernai skundų dėl ralio metu padarytos žalos iš ūkininkų nebuvo gauta.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą