Pusiau rimtai: savaitės įvykių apžvalga (6)

Publikuota: 2020-07-10 Kategorija: Aktualijos
Pusiau rimtai: savaitės įvykių apžvalga
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Kiek Kultūros centrui ir Velykalnio bendruomenei galėjo atsieiti dangiškojo apšvietėjo paslaugos?

„Rokiškio Sirena“ kviečia pusiau rimtai prisiminti praėjusios savaitės svarbiausius rajono įvykius.

Kol šalies Prezidentui Gitanui Nausėdai žeriami priekaištai, kodėl jis Valstybės dieną nepasidalino skėčiu ar neapkabino lietaus permerktų „Ąžuoliuko“ choristų, rimtų įtarimų dėl korupcijos kyla Velykalnio bendruomenei ir Rokiškio kultūros centrui. Ne vienas rokiškėnas norėtų sužinoti, kiek jie sumokėjo valdiškų pinigų Dangaus kanceliarijai ne tik už išjungtą dušą, bet ir už apšvietėjo paslaugas spektakliui „Mindaugas“. Ir šios paslaugos, įtariama, įsigytos be viešųjų pirkimų bei konkursų. Ir kaip šitas klausimas prasprūdo pro rajono tarybos antikorupcijos pirmininko budrias akis?! Juk nesankcionuoti susitarimai dėl renginio apšvietimo, ir dar apeinant sostinę su pačiu šalies vadovu, tai jums ne kažkokia vaza iš Kinijos, dulkes renkanti rajono šefo kabineto prieangyje.

O karantinas, patuštinęs kultūros įstaigų kišenes ir patrumpinęs renginių programą, pasirodo, turi savų privalumų. Mat trumpa programa – ne visuomet trūkumas. Greičiau jau privalumas, ir, kaip rodo orų prognozė, ganėtinai nemenkas.

Galima tik įtarti, kad mindauginių rengėjai už išjungtą lietų ir dieviško grožio saulėlydį turėtų padėkoti Kalvių gyventojams, kurie kaip tik šeštadienį „pridavė eksploatacijai“ dvejus metus statytą koplyčią ir taip pelnė Aukščiausiojo palankumą ne tik sau, bet ir visam rajonui.

Politinėje rajono padangėje kol kas ramu. Tik pastebimas įtartinai išaugęs kai kurių politikų pamaldumas ir meilė kaimo bendruomenėms. Parapijų atlaidų bei švenčių dalyviai turi progą lažintis, kiek kandidatų į Seimo narius atlėks jų pasveikinti renginio proga. Kol kas lankomumas beveik pavyzdingas. Jei pamaldumas ir aktyvumas nenuslops, ir antroji kovido banga neužslinks, rudenį beveik viso rajono žmonės bent jau galės teigti, kad kandidatų tapti tautos išrinktaisiais „abrozdėlius“ matė ne tik lankstinukuose.

Politikai jau gali pradėti rinkėjų viliotinį: kadangi patvirtinta Sėlos rytinės apygardos rinkimų komisijos sudėtis, tai galima drąsiai teigti, kad rinkimai spalį garantuotai bus. Ir to ženklus rokiškėnai jau pajuto pašto dėžutėse. Štai vienas kandidatų rinkėjus vilioja asmeniniu žuvies receptu, o savo biografijos vingius aprašo... kryžiažodžiu. Kai kurie jo konkurentai į politikos gelmes nerti neskuba: jų gylį ir temperatūrą atsargiai tikrina užsakomaisiais straipsniais. O politikos naujokai mano, kad geriausia būtų velniuko iš tabokinės taktika: paskutinėmis savaitėmis įšokti į jau benuvažiuojantį rinkiminės kampanijos traukinį.

Rajono politikai feisbuke vis dar ginčijasi: senoji miesto pirtis – rokiškėnams būtina paslauga ar pramoga. Ir aiškinasi, kodėl dauguma iš 400 parašais jos pageidaujančių rokiškėnų kažkodėl de facto prausiasi kažkur kitur...

Ekonominės naujienos taip pat nedžiugina: Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai ir taip jau iš miesto žemėlapio beišnykstančiam Mėsos turgui liepė ant durų pakabinti spyną. Iš esmės dėl smulkmenų: tik pamanykit, mėsa viso labo – be dokumentų. Ir dar per aukštoje temperatūroje laikoma. Visažiniai komentatoriai įtarinėja, ar tik nebus vienas kandidatas prieš rinkimus prižnybęs konkurentams uodegą...

Žemės ūkyje irgi apniukusi padangė. Mat šiandien kaip tik prasideda Septyni broliai miegantys, liaudyje vadinami kur kas bjauresniu vardu iš m raidės. Panašu, kad žemdirbystės klausimu Dangaus kanceliarijai pagaliau nusibodo kraštutinumai bei improvizacijos, ir ji ėmė įvedinėti bent šiokią tokią tvarką. Per daug „užsiėmusiems“ šienpjoviams, kurie pavėlavo pasiruošti pašaro atsargas, pradalgės gausiai laistomos. Kartu tramdomi ir patys nekantriausi ūkininkai-grūdų augintojai. Nors pirmieji kombainai jau išbandė miežių laukų pakraščius, panašu, kad tikrosios javapjūtės dar bent porą savaičių teks palaukti. O sofos ūkininkams belieka ieškoti, kas dovanai nušienautų jų deklaruojamus pievų plotus.

Rajono policijos pareigūnai užimti: reikia ir virš ūkininkų technikos angarų beskraidančius dronus vaikyti, ir paežerėse girtas kompanijas nuo vandens baidyti. Kai kurie rajono vairuotojai, matyt, šventai įsitikinę patarlės „talento nepragersi“ tikrumu (nes visa išmintis kyla iš juk liaudies), savo drąsą ir įgūdžius demonstruoja vidury baltos dienos ir miesto centre. To įrodymas – liepos 8-ąją automobilyje artimo savo prisiparkavęs girtas kaip tapkė rokiškėnas.

Sporto naujienos irgi džiuginančios: pagaliau po pusę metų trukusios bevaldystės, Kūno kultūros ir sporto centras turi direktorių. Ir ne kokią kanceliarijos žvynę, futbolo rezultatus taškais skaičiuojančią. O aikštynuose matomą sporto entuziastą. Jį buvo galima pamatyti ir Velykalnio bendruomenės parke. Kuriame ne tik prisimintos senas motokroso tradicijos bei trasos. Ir miestelėnai per senuosius tramplinus pakviesti „prasinešti“ dviračiais. Aikštynas eilinį kartą susirinko laurus. Nors korona viruso epidemija ir niekais pavertė šios vasaros paplūdimio tinklinio varžybų tvarkaraštį, visgi nepamiršta įvertinti, kad šis aikštynas patenka į geriausiųjų šalyje penketuką.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą