Protingas sprendimas: valstybinių įstaigų įkurdinimas po vienu stogu taupo valstybės lėšas (0)

Publikuota: 2020-09-29 Kategorija: Aktualijos
Protingas sprendimas: valstybinių įstaigų įkurdinimas po vienu stogu taupo valstybės lėšas
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Valstybinės mokesčių inspekcijos pastatas tapo namais kelioms valstybinėms įstaigoms.

Rokiškio P. Cvirkos gatvėje esantis didžiulis Valstybinės mokesčių inspekcijos pastatas, įstaigai teikiant vis daugiau paslaugų internetu, tuščias nestovi. Turto bankas, kuris yra šio pastato šeimininkas, įkurdino ten keletą kitų įstaigų, o atsilaisvinusius jų pastatus žadama parduoti.

Pirmieji įsikūrė vaiko teisių apsaugos specialistai

Į Valstybinės mokesčių inspekcijos pastatą pirmieji „nuomininkai“ – vaiko teisių apsaugos specialistai įsikraustė dar pernai gruodį. „Rokiškio Sirena“ rodė šių įkurtuvių vaizdo siužetą. Maždaug tuo pat metu į pastatą įsikraustė ir Aplinkos apsaugos departamento Rokiškio ir Kupiškio skyriaus specialistai. „Rokiškio Sirena“ domėjosi, kiek įstaigų jau yra po Valstybinės mokesčių inspekcijos stogu, ir ar ketinama priimti jų daugiau.

Pasirodo, nors pastatas ir vadinamas Valstybinės mokesčių inspekcijos, ant jo kabo didžiulė iškaba www.vmi.lt, visgi ši institucija nėra pastato šeimininkė. Kaip „Rokiškio Sirenai“ teigė Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė spaudai Rūta Asadauskaitė, minėtasis statinys priklauso Turto bankui.

Kitąmet bus pereita prie nuomos santykių

Apie tai, kiek įstaigų įsikūrė minėtame pastate, kokios jo perspektyvos, „Rokiškio Sirena“ klausė Turto banko Komunikacijos skyriaus vadovo Tomo Bagdono.  „Tai kas vyksta Rokiškyje su pastatu P. Cvirkos g. 7, puikiai atspindi vykdomą administracinės paskirties valstybės turto reformą – vien per praėjusius metus dėl jos gauta beveik 34 mln. eurų naudos. Pajamos ir sutaupymai gauti pardavus valstybei nereikalingą turtą, atsisakius nuomos rinkoje, talpiau susodinus institucijas, mažinant išlaidas patalpų išlaikymui. Tokia valstybės institucijų centralizacija ne tik padeda taupyti lėšas valstybei, geriau planuoti poreikį nekilnojamajam turtui, tačiau ir gyventojams patogiau, nes daugelis įstaigų randamos vienu adresu“, – aiškino pašnekovas.

P. Cvirkos g. 7 esantis pastatas yra 1067,37 kv. m bendrojo ploto. Čia šiuo metu veiklą vykdo Aplinkos apsaugos departamento vietinis skyrius, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vietinis skyrius, Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos padalinys, Valstybinės vaikų teisių apsaugos tarnybos padalinys. Pasak T. Bagdono, su institucijomis dėl patalpų naudojimo šiuo metu yra sudarytos panaudos sutartys ir jos moka pagal finansų ministro patvirtintą tarifą 0,41 Eur/kv. m ir už nusidėvėjimą – kas bendrai yra apie 1 Eur/kv. m. Nuo kitų metų pradžios bus pereinama prie nuomos santykių.

Ar dar yra laisvo ploto? „Laisvu plotu santykinai galima pavadinti 250 kv. m patalpas – čia šiuo metu įrenginėjamos darbo vietos Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojams. Jiems įsikėlus, pastatas bus visiškai užpildytas. „Kraustynės“ planuojamos lapkričio mėnesį“, – sakė jis.  

Atlaisvintas patalpas ketinama parduoti

Perkrausčius kelias valstybines įstaigas ir institucijas į Valstybinės mokesčių inspekcijos pastatą, liko laisvos jų patalpos. Ką Turto bankas ketina su jomis daryti? „Atsilaisvinę pastatai bus parduoti viešajame aukcione –  Panevėžio g. 7D, Rokiškyje (buvusios AAD patalpos), Kamajų g. 5, Palūšnių k., Rokiškio r., (buvusios VMVT patalpos). Planuojama, kad Panevėžio gatvėje esančios patalpos bus pardavinėjamos kitų metų pirmąjį ketvirtį, o Palūšnių kaime – antrąjį ketvirtį“, – paaiškinimus pateikė T. Bagdonas. Kiek, galimai, šių pastatų privatizavimas papildytų valstybės kišenę?  „Kol nėra turto vertinimo, sunku pasakyti jų pradines kainas“, – teigė pašnekovas.

O kiek jau sutaupyta? Pasak T. Bagdono, vien metinės eksploatacinės buvusių AAD ir VMVT pastatų sąnaudos sudarė apie 10 tūkst. eurų. Dar papildomų pajamų valstybė gaus, kai bus parduoti pastatai, kurių institucijos atsisakė. Apie bendrus, realius sutaupymus bus galima kalbėti kitąmet, kai bus aiškūs kitų metų pastato eksploataciniai rodikliai ir sumos, už kurias pavyko parduoti nenaudojamus pastatus. 

Pastatą žadama atnaujinti

O koks tolesnis paties Valstybinės mokesčių inspekcijos pastato likimas? „Išgrynintas poreikis ir administracinėms paskirties turto centralizavimas leidžia žengti kitą žingsnį – investicijoms į pastatą, kuris reikalingas valstybės poreikiams. Artimiausiu metu planuojama P. Cvirkos g. 7 atnaujinti, pritaikant jį šiuolaikiniams energetiniams ir aplinkosauginiams reikalavimams.Pastatas bus apšiltintas, jame atlikti remonto darbai, gerinantis ne tik energines pastato savybes, tačiau ir užtikrinantis geresnes darbo sąlygas ten dirbantiems darbuotojams: vėdinimo sistemos, langų ir durų keitimas, apšvietimo sistemų modernizavimas, vidaus remonto darbai. Taip pat modernizacijos metu bus prijungtas nuotekų sistema prie miesto tinklų, o dalį energijos poreikio tenkins ant pastato įrengta saulės jėgainė. Pastatas bus pritaikytas ir neįgaliųjų poreikiams. Planuojama, kad pastato modernizavimas bus įgyvendintas iki 2022 m. pabaigos“, – „Rokiškio Sirenai“ komentavo Turto banko komunikacijos skyriaus vadovas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video