Potvynis rajone nenumatomas (1)

Publikuota: 2021-02-25 Kategorija: Aktualijos
Potvynis rajone nenumatomas
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Sniegingesnė nei kelios pastarosios žiema leis tik atkurti paviršinių ir gruntinių vandenų lygį.

Stebina permainingi pavasario orai: dar prieš gerą savaitę spaudė -15-17 laipsnių šaltukas, o dabar net naktimis jau laikosi teigiama temperatūra. Vos per kelias dienas nutirpęs sniegas kelia nemažai rūpesčių: kai kuriuose šalies rajonuose baiminamasi potvynio. Rajono savivaldybės svetainėje pasirodė pranešimas, kaip elgtis potvynio metu. Ar ir mūsų rajone jis galimas? To „Rokiškio Sirena“ klausė rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos vadovą, savivaldybės administracijos direktorių Andrių Burnicką.

Nors sniegas tirpsta itin sparčiai, visgi rajone nėra didelių upių, kurios galėtų ženkliai patvinti. Tą patvirtino ir Ekstremalių situacijų komisijos vadovas.
Pasak jo, pirmiausia, rajone nebuvo tokio didelio snygiaus, kaip kitose šalies vietose, todėl ir tirpstančio sniego kiekis ne toks didelis, kokio galima tikėtis.
Kitas svarbus faktorius – praėjusią vasarą mūsų regioną kamavo hidrologinė sausra, todėl ir paviršiniai, ir gruntiniai vandenys buvo ženkliai nusekę. Taigi, tikimasi, kad sniegingesnė, nei anksčiau buvusios žiemos, leis bent jau atstatyti vandens lygį upėse, ežeruose, tvenkiniuose.
„Pažiūrėkite, netgi miesto gatvės dar nėra ženkliai pasemtos, nors didžioji sniego dalis jau nutirpo. Taigi, potvynio baimintis neturėtume“, – sakė A. Burnickas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video