Pirmoji mugė Nepriklausomybės aikštėje: pirkėjų ir pardavėjų netrūksta (foto+video) (0)

Publikuota: 2021-06-04 Kategorija: Aktualijos
Pirmoji mugė Nepriklausomybės aikštėje: pirkėjų ir pardavėjų netrūksta (foto+video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Norintiesiems įsigyti latviškų skanėstų, į Latviją vykti nereikia: sūriai ir „Karvutės“ pardavinėjami Nepriklausomybės aikštėje.

Nepriklausomybės aikštėje – mugė. Joje – ir rūkytos mėsos gaminiai, ir saldumynai, ir keramikos, medžio drožiniai, ir ukrainietiškais, galiciškais motyvais siuvinėti drabužiai. Pirkėjų irgi netrūksta: vieni matuojasi papuošalus, kiti renkasi indiškus smilkalus, treti – suvenyrą artėjančiai Tėvo dienai.

Mugės palapinės švyti baltumu iš tolo. Prekiautojų gretos gausios: čia ir tradiciniai, daugelyje mugių matyti veidai, ir naujokai. Prekių pasirinkimas platus: nuo knygų vaikams, kilimėlių, suvenyrinių lentelių, iki spalvomis ir raštais pribloškiančių siuvinių, papuoštų stilizuotais ukrainietiškos „vyšivankos“ ar galiciškais siuviniais.

Saldumynių mėgėjų dėmesiui: latviškos „Karvutės“, tradiciniai pyragai ir duona, ištisos įvairiausio ilgio virtinės riestainių, su priedais, be jų, glazūra papuoštų. O kaip gi be tradicinių mugės atributų – cukrinių gaidelių? Šalia – rytietiška egzotika: įvairių skonių chalva, rachat lukumas, kiti saldumynai.

Tiems, kuriems geriausias tortas – dešra, irgi yra kur seilę pavarvinti: siūlomi kaimiški lašiniai, rūkytų dešrų rinkės. O ir įvairių latviškų sūrių būtų smagu paskanauti. Jei ketinate įsigytus skanėstus skubiai ragauti, rasite ir pjaustymo lentelių, ir serviravimo lėkštelių.

O tiems, kuriems mėsiški valgiai ne prie širdies – ir indiškos filosofijos knygos, ir veganiškų patiekalų receptai, ir prieskoniai, ir smilkalai.

Žodžiu, mugėje yra visko ir daug: kiekvieno širdžiai, skoniui ir kišenei.

Beje, kita mugė Nepriklausomybės aikštėje numatoma birželio 9-10 dienomis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video