Pasaulio sveikatos organizacija ragina Europą neatsipalaiduoti, ruoštis antrai COVID-19 bangai (0)

Publikuota: 2020-05-15 Kategorija: Aktualijos
Pasaulio sveikatos organizacija ragina Europą neatsipalaiduoti, ruoštis antrai COVID-19 bangai
BNS nuotr. / Pasaulio sveikatos organizacija ragina Europą neatsipalaiduoti, ruoštis antrai COVID-19 bangai

 Europos valstybės turėtų ruoštis antrai SARS-CoV-2 sukeliamos COVID-19 ligos baigai ir atsargiai bei apdairiai švelninti dėl pandemijos įvestas ribojančias priemones, pareiškė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos biuro direktorius Hansas Kluge (Hansas Kliugė).

„Tikėtina antroji COVID-19 banga labai neramina – ji galima rudenį su sezoniniu gripu ir, galbūt, tymais“ – sakė jis interviu britų leidiniui „The Independent“.

H. Kluge priminė, kad koronaviruso pandemija nesibaigė, o 32 iš 43 Europos šalių, kurios anksčiau nustatė ribojančias priemones dėl COVID-19, dabar jas švelnina. Anot jo, jų panaikinimas turėtų vykti palaipsniui, tikslingai ir apdairiai.

„Žmonės mano, kad saviizoliacija baigiasi. Niekas nepasikeitė. Turėtų likti visos priemonės sergamumui kontroliuoti. Tai yra esminis dalykas“, – pabrėžė jis.

Tuo pačiu metu PSO atstovas pripažino, kad „saviizoliacija nepakeitė situacijos dėl COVID-19, nes nėra nei skiepų, nei efektyvių vaistų šiai ligai gydyti“.

Jis priminė, kad žmonija privalės gyventi kartu su šiuo naujuoju koronavirusu, pabrėždamas, jog jis mutuoja, o tai smarkiai apsunkina kovą su šiuo virusu-žudiku.

„Tikėkimės geriausio ir pasiruoškim blogiausiam“, – sakė H. Kluge.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video