Paaiškėjo „spalvų karo“ Panevėžio gatvėje priežastys (6)

Publikuota: 2020-11-23 Kategorija: Aktualijos
Paaiškėjo „spalvų karo“ Panevėžio gatvėje priežastys
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Jei Saugaus eismo komisija pritars, šioje vietoje vėl bus nupiešta geltona ištisinė horizontalaus žymėjimo linija.

„Rokiškio Sirena“ jau rašė apie „spalvų karą“ Panevėžio gatvėje: ties „kinų siena“ vadinamu Panevėžio g. 26-uoju daugiabučiu kažkas ant šaligatvio bortelio nudažė geltoną liniją, turinčią signalizuoti vairuotojams, kad toje vietoje negalima statyti automobilių. Tai buvo padaryta lapkričio 17-ąją. Tačiau jau kitą dieną geltona linija buvo užpiešta juodais dažais. Rokiškio miesto seniūnas Arūnas Krasauskas pasakojo, kad ir liniją nubrėžė, ir ją juodais dažais užmaskavo to paties Panevėžio 24-ojo namo gyventojai.

Vilties 2-ojo ir 4-ojo bei Panevėžio gatvės 24-ojo, 26-ojo ir 30-ojo namų suformuotas vidinis kiemas su mažomis automobilių stovėjimo aikštelėmis ir siauru keliuku pravažiuoti – amžinas galvos skausmas ne tik tuose namuose gyvenantiems vairuotojams. Statant automobilius čia galioja taisyklė – kas pirmesnis, tas gudresnis, arba išvažiavai – vietą praradai. Nenuostabu, kad norintieji mašinas pasistatyti arčiau namų, dažnokai jas pastato kaip tik keliuko vingyje, ir taip užkemša išvažiavimą iš kiemo. Dar blogiau: vakarais sunku prie laiptinių privažiuoti greitosios pagalbos, policijos automobiliams. Apie tai, kad tarp mašinų išsisuktų ugniagesių mašina, nė kalbos nėra. Kaip sakė seniūnas A. Krasauskas, neapsikentę Panevėžio g. 24-ojo namo gyventojai sumanė uždrausti pravažiavimo vingyje statyti automobilius. Tam reikia šaligatvio bortą pažymėti horizontalaus žymėjimo ištisine geltona linija. Tačiau tokią liniją piešti savavališkai negalima. Gyventojams buvo nurodyta dėl žymėjimo kreiptis į Rokiškio miesto seniūniją, o ši prašymą perduos svarstyti Saugaus eismo komisijai. Tačiau patarimą namo gyventojai suprato kaip leidimą, todėl ir buvo geltonais dažais nupurkšta geltona linija. Supratę klaidą, kitą dieną ją uždažė to paties namo gyventojai.

Dabar gi seniūnijoje yra pateiktas jų prašymas, jis bus svarstomas Saugaus eismo komisijoje. Ir jei ji pritars, tuomet pravažiavimo vingyje jau bus nubrėžta legali ištisinė geltona linija, prie kurios statyti automobilius draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video