Obelių seniūnijoje sumedžiotam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras (0)

Publikuota: 2019-10-23 Kategorija: Aktualijos
Obelių seniūnijoje sumedžiotam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras
Obelių seniūnijoje sumedžiotam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Rokiškio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – tarnyba ) informuoja, kad 2019 m. spalio 21 d. gautas Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Tyrimų protokolas kuriuo patvirtinama, kad afrikinis kiaulių maras (toliau AKM) nustatytas šernui, sumedžiotam 2019 m. spalio 11 d. Sinkiškio miške, Obelių sen., Rokiškio r. sav. „Sakalo“ medžiotojų klubo medžioklės plotuose.

Tarnybos veterinarijos gydytojai, pasitelkdami „Sakalo“ medžiotojų klubo medžiotojus, saugiai sunaikino užkrėsta šerno skerdeną.

2019 m. tai jau ketvirtas  Rokiškio rajone patvirtintas AKM atvejis laukinėje faunoje. Tai paliudija, kad AKM virusas vis dar cirkuliuoja mūsų gamtoje. Todėl tarnyba ragina neatsipalaiduoti ūkininkų laikančių kiaules savo ūkiuose ir mūsų medžiotojų medžioklės metu. Privaloma laikytis visų biosaugos ir veterinarinės sanitarijos reikalavimų, kad AKM virusas, nešantis didžiulius ekonominius nuostolius, iš miškų ir laukų nepatektų į tvartus ir fermas.

 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos

Rokiškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą