Norintiems sutaupyti ir gyventi kokybiškiau – galimybė teikti paraiškas daugiabučių renovacijai (0)

Publikuota: 2019-08-23 Kategorija: Aktualijos
Norintiems sutaupyti ir gyventi kokybiškiau – galimybė teikti paraiškas daugiabučių renovacijai
Rokiškio Sirena nuotr. / Aplinkos ministerija ką tik paskelbė jau septintą kvietimą ir iki 2020-ųjų metų sausio 31-osios BETA priims gyventojų ir savivaldybių paraiškas daugiabučių renovacijai

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) administracija daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa laukia naujo paraiškų antplūdžio – Aplinkos ministerija ką tik paskelbė jau septintą kvietimą ir iki 2020-ųjų metų sausio 31-osios BETA priims gyventojų ir savivaldybių paraiškas daugiabučių renovacijai.

Daugiabučių renovacijos nauda – ne tik išoriškai atnaujintas pastatas ir pagerėjusi jo estetinė būklė, bet ir didesnis energetinis efektyvumas, iki 50 proc. sumažinantis šilumos sunaudojimą. „Jeigu anksčiau šaltuoju metų laiku gyventojai turėjo mokėti, tarkim, 100 eurų, tai dabar šildymo sąskaitos vidutiniškai gali siekti 50 eurų. Taip pat vis dažniau žmonės atsižvelgia į tai, kaip pagerinti gyvenimo kokybę, kad galėtų jaustis šiltai, patogiai ir gyventų gražesnėje aplinkoje. Tad materialinė nauda – ne vienintelis renovuotų namų privalumas. Sutvarkius namo estetinį vaizdą, dažniausiai pakyla ir būsto vertės kaina. Jis tampa daug patrauklesnis potencialiems būsto pirkėjams ar nuomininkams. Taipogi, tokiu būdu pratęsiamas pastato eksploatavimo laikas ir sumažinamos priežiūros išlaidos“, - apie renovacijos privalumus kalbėjo AB „Rokiškio butų ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Audrius Dilys.

Daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų patvirtintos paraiškos gali būti teikiamos būsto energijos taupymo agentūrai (paraiškos priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose iki kitų metų vasario 1 d. Aukščiausias prioritetas šiame kvietime bus taikomas tiems projektams, kurie anksčiau parengs investicijų planą, suderins jį su BETA ir pradės techninio darbo projekto pirkimą ar net jį parengs. Taip pat bus atsižvelgiama į kitus kvietime numatytus atrankos kriterijus: ar projektas įtrauktas į savivaldybių parengtas kvartalo efektyvumo didinimo programas, aukštesnė energetinio naudingumo klasė bei energinis efektyvumas, didesnis gyventojų palaikymas.

Pagal šį kvietimą vykdomiems projektams Valstybė 100 proc. apmokės arba kompensuos projekto rengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas. Taip pat, valstybė pilnai padengia visas nepasiturintiems gyventojams tenkančias išlaidas. Iš viso šio kvietimo metu numatoma daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programai skirti 150 mln. eurų.

Susidomėjusias daugiabučių bendrijas dėl išsamesnės informacijos kviečiame kreiptis į AB „Rokiškio butų ūkis“ direktoriaus pavaduotoją Audrių Dilį. Kontaktai: +370 615 75625, el. paštas audrius.dilys@rbu.lt

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą