Ministerija panaikino įpareigojimą į ugdymo įstaigas neįsileisti karščiuojančių (1)

Publikuota: 2020-08-21 Kategorija: Aktualijos
Ministerija panaikino įpareigojimą į ugdymo įstaigas neįsileisti karščiuojančių
Rokiškio Sirena nuotr. / Termometras

Sveikatos apsaugos ministerija panaikino įpareigojimą  ugdymo įstaigoms neįsileisti karščiuojančių asmenų, tačiau pabrėžia, kad jie į mokyklas ar universitetus turėtų neiti patys.

Tą numato ketvirtadienio vakarą sveikatos apsaugos ministro, operacijų vadovo Aurelijaus Verygos pasirašyti sprendimai.

„Šis pakeitimas atliktas universitetų ir ugdymo įstaigų prašymu, nes ugdymo įstaigos neturi galimybės visiems ateinantiems matuoti temperatūrą dėl labai didelių srautų. Žinoma, reikalavimas stebėti vaikų ir studentų sveikatą ir toliau išlieka“, – BNS atsiųstame komentare teigė ministro patarėja Lina Bušinskaitė. 

„Žmonės ir toliau turi būti sąmoningi. Tėveliai turėtų būti sąmoningi ir neleisti karščiuojančių, sergančių vaikų į darželius, mokyklas ir kitas ugdymo įstaigas, o studentai, jei prastai jaučiasi, karščiuoja, serga – neiti į universitetus. Kitaip tariant, jei yra toks pakeitimas, tai jokiu būdu nereiškia, kad galima piktnaudžiauti ir rizikuoti vieni kitų sveikata“, – pridūrė ji.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą šalyje, nuo penktadienio įvestas privalomas kaukių dėvėjimas renginiuose lauke ir uždarose patalpose, taip pat kavinėse, kai nėra valgoma ar geriama.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video