„Laisvės vardan“ žygis atidedamas iki kitos valstybinės šventės (4)

Publikuota: 2021-03-04 Kategorija: Aktualijos
„Laisvės vardan“ žygis atidedamas iki kitos valstybinės šventės
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Prieš metus žygyje „Laisvės vardan“ dalyvavo per 230 žygeivių.

Kovo 11-osios išvakarėse visos Lietuvos patriotus: moksleivius, karius, šaulius, skautus, šeimas tradiciškai sutelkdavo kraštiečio Tomo Kazulėno rengiamas žygis. Šiemet turėjo būti rengiamas jau aštuntasis. Deja, karantino metu nėra galimybių surengti tokį didžiulį renginį: štai pernai 23 km Jūžintų apylinkėse įveikė per 230 žygeivių iš visos Lietuvos bei užsienio.

Graži ir prasminga iniciatyva įdomi daugeliu aspektų: vieniems tai aktyvaus poilsio galimybė. Kitiems – proga geriau pažinti gimtąjį kraštą. Tretiems: galimybė išgirsti Tomo tėčio, istoriko Algio Kazulėno pasakojamą laisvės kovų istoriją.
Kiekvienam žygiui renkama panašaus ilgio trasa: maždaug 20-25 km. Ji įveikiama kiekvienam norinčiajam. Didžiausios organizuotos grupės paprastai būdavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos kariai, Biržų ir Rokiškio rajonų jaunieji šauliai, skautai, Juozo Tūbelio progimnazijos, Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos moksleiviai, rajono bendruomenių žmonės. Kai kas į šį žygį atvykdavo iš atokiausių Lietuvos kampelių.
Jau pernai buvo dvejonių, ar žygį rengti. Suspėta pačiu laiku. Šiemet, deja, jau tokių galimybių nebėra. Tad ar šie metai žygeiviams bus praleisti? Organizatorius T. Kazulėnas tikisi, kad metų praleisti nereikės. Jis neslepia vilties, kad keliauti istorijos ir laisvės kovų keliu žmonės bus pakviesti kurios nors svarbios šventės proga, greičiausiai jau vasarą. „Sulaukėme gausybės paklausimų dėl žygio „Laisvės vardan“. Kai tik leis galimybės, būtinai jį organizuosime. Nes pajutome, kad jis labai reikalingas ir laukiamas“, – sakė pašnekovas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video