„Kuc kuc Kamajuos“ atšaukta, miesto šventė – nebe iki paryčių (4)

Publikuota: 2020-09-15 Kategorija: Aktualijos
„Kuc kuc Kamajuos“ atšaukta, miesto šventė – nebe iki paryčių
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / „Kuc kuc Kamajuos“ šventė šiemet atšaukta.

Šiandien, rugsėjo 15-ąją posėdžiauti rinkosi rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija. Žinios kol kas džiugios – naujų koronaviruso atvejų neužfiksuota. Tačiau atsargumo priemonių imamasi: visų pirma ribojami masiniai renginiai.

„Kuc kuc Kamajuos“ atšaukė patys

Ekstremalių situacijų komisijos vadovas rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas „Rokiškio Sirenai“ teigė, kad sprendimo dėl „Kuc kuc Kamajuos“ komisijai nereikėjo priimti. Tą padarė pati bendruomenė, kuri jau rugsėjo 14-ąją nusprendė, kad renginio šiemet nebeorganizuos. 

„Matote, jei drausti masinius susibūrimus, tokius kaip mugė, tai nebelieka pačios „Kuc kuc Kamajuos“ esmės: susibūrimo, kermošiaus, prekybos“, – sakė A. Burnickas. 

Kartu su šia Kamajų švente iš esmės ir baigiasi didžiųjų rajono švenčių sezonas. Toliau jau liks tik mažesni, lokaliniai renginukai, tokie kaip sūrių, pyragų ir panašios šventės. 

„Va kam šiemet tikrai nepasisekė, tai Juodupei“, – konstatavo A. Burnickas. Juodupė šiemet yra viena iš dešimties mažųjų Lietuvos kultūros sostinių. Ir vos beįsibėgėjančius jos renginius nutraukė karantinas. O ir dabar juos tęsti vis dar sudėtinga. Juolab, kad šiuo metu Juodupėje dėl covid-19 trijų atvejų uždaryta gimnazija, moksleiviai mokomi nuotoliniu būdu. 

A. Burncikas mano, kad draudimų politikos įvairiems renginiams visgi imtis neprireiks. Mat juos dabar organizuoti ir taip pakankamai sudėtinga. Visų pirma, dėl dalyvių registracijos. Be to, ir lankytojų, žiūrovų skaičius yra gerokai mažesnis: žmonės, ypač vyresni, saugosi ir vengia masinių susibūrimo vietų. O ir įvairūs kolektyvai, kurių nemažą dalį sudaro vyresni asmenys, vengia burtis draugėn, koncertuoti, gastroliuoti, išretėjo jų sudėtys. „Be to, niekas nenori „išgarsėti“, kad jų renginyje žiūrovai ar dalyviai masiškai užsikrėtė covid-19“, – komentavo A. Burnickas.

Miesto šventė – tik iki 22 val.

Kitas svarbus renginys: jau šį savaitgalį vyksianti keturių dienų Rokiškio miesto šventė. Jau nemažai rokiškėnų, netgi kultūros žmonių, visuomenininkų turėjo pastabų dėl jos repertuaro ir kėlė klausimą, ar ne geriau padaryti trumpesnę, pavyzdžiui, vienos dienos, bet gerą šventę, o ne keturias dienas neturėti kur nueiti? 

Tačiau Ekstremalių situacijų komisija Rokiškio miesto šventės repertuaro karpyti ar drąstiškai mažinti neketina. Rekomenduota atsisakyti parodų atidarymų. „Nesakome, kad parodos nereikia. Tegul ji būna, ekspozicijos veikia. Tik neorganizuoti iškilmingų atidarymų, kad vienu metu nesuburti didesnės grupės žmonių“, – rekomendacijas paaiškino A. Burnickas. 

O štai linksmybių laikas bus ribojamas: visi renginiai turi baigtis iki 22 val. Dėl to labiausiai nukentės jaunimas: neliks jiems numatytos diskotekos.

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video