Kriaunų plaustas: kol vieni džiaugiasi pramoga, kiti pešasi facebook‘e (8)

Publikuota: 2019-08-26 Kategorija: Aktualijos
Kriaunų plaustas: kol vieni džiaugiasi pramoga, kiti pešasi facebook‘e
Kriaunų bendruomenės archyvo nuotr. / Iškilminga Kriaunų plausto atidarymo akimirka.

Vos prieš gerą mėnesį Kriaunų bendruomenei rajono tarybos sprendimu perduotas plaustas. Jis buvo kriauniečių skaudulys ir viltis: apie jį sausį kalbėta seniūno Arvydo Rudinsko ataskaitos visuomenei metu. Apie jį diskutuota Kriaunų bendruomenės ataskaitiniame susirinkime vasario pabaigoje. Vilčių būta daug: tikėta, kad bendruomenė sugebės jį sėkmingiau išnaudoti, kurdama turistinius maršrutus po labai vaizdingas šio krašto vietoves. Viltys išsipildė: prieš mėnesį rajono taryba perdavė plaustą Kriaunų bendruomenei. Tik panašu, kad nesutarimais kunkuliavęs miestelis vėl rado progą pasibarti... kai kam neįtinka plausto kainos.

Plausto kainos, kaip sako aktyvi bendruomenės narė Stasė Idienė, paprastos, aiškios, skelbiamos bendruomenės tinklalapyje ir facebook paskyroje. Tik va, kai kam atrodo, kad 50 Eur už valandos pasiplaukiojimą turistiniu maršrutu yra dideli pinigai. Ar iš tiesų taip? S. Idienė atvira: kaip pažiūrėsi? 50 Eur už valandą ar 70 Eur už dvi valandas, tai lyg ir nemaži pinigai. Tačiau juk plaustu neplaukiama po vieną. Dešimties žmonių grupei dviejų valandų kelionė, tai jau 7 Eur žmogui. Argi tai daug? Juolab, kad ir išplukdyti į ežerą plaustą kainuoja. Kainuoja žmogaus darbas švenčių ir poilsio dienomis. Kainuoja plausto eksploatacija, priežiūra, draudimas, plaukiančiųjų saugumo užtikrinimas. „Mūsų žmonės pripratę viską gauti veltui. Juk paslauga turi tam tikrus kaštus“, – sakė pašnekovė.

Jos teigimu, nepaisant diskusijos facebook‘e, plaustui klientų netrūksta. Norintieji gali rinktis net penkis įdomius turistinius maršrutus, ar tiesiog plaukdami plaustu grožėtis įstabiomis apylinkėmis. Jei reikia, kriauniečiai gali patarti ir dėl nakvynės, ir dėl maisto.

Su plaustu kriauniškiai sieja ir kitus svarbius planus ir projektus: būtent turizmo plėtra paskatintų kitų svarbių miestelio ir jo apylinkių objektų atnaujinimą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą