Kokios nuomonės dėl komentarų straipsniuose apie covid-19 vakcinas išjungimo? Klausiame Rokiškio politikų (14)

Publikuota: 2021-10-23 Kategorija: Aktualijos
Kokios nuomonės dėl komentarų straipsniuose apie covid-19 vakcinas išjungimo? Klausiame Rokiškio politikų
Rokiškio Sirena koliažas / Iš kairės: Ramūnas Godeliauskas, Redas Bekintis, Antanas Vagonis

Interneto žiniasklaidos asociacijos (IŽA) narės, teigdamos, jog taip prisideda gerinant Lietuvos vakcinacijos rodiklius, įvertinusios užsienio šalių patirtį, naikina komentarus po straipsniais apie vakcinas nuo COVID-19 ir vaizdo siužetais tiek registruotiems, tiek neregistruotiems vartotojams.   

Prie šios iniciatyvos jau prisijungė tokie naujienų portalai, kaip Delfi, 15min.lt, Lrytas.lt, Madeinvilnius.lt, ve.lt ir kiti.    

Nuomonės, apie tokį portalų sprendimą, klausėme Rokiškio jaunimo reikalų koordinatoriaus Gedimino Kriovės, mero Ramūno Godeliausko, buvusio Rokiškio rajono mero Antano Vagonio ir Laisvės partijos Rokiškio skyriaus pirmininko Redo Bekinčio.  

Ramūnas Godeliauskas

„Manau, kad tai šis spręndimas nepagerins vakcinacijos rodiklių, be to dažnai tie komentarai būna įžeidžiantys kitą asmenį, todėl nemanau kad jie labai reikalingi. Taip pat egzistuoja kitos socialinės medijos, kuriose žmonės ir toliau gali išsakyti savo nuomones.

Nemanau, jog taip paminama žodžio laisvė, nes žodžio laisvė - tai ne anonimiškai pasislėpus rašyt įžeidžiančius komentarus. Geresnis sprendimas būtų, kad komentarai nebūtų anonimiški, o būtų rodomas komentatoriaus vardas ir pavardė, tada bent jau tie komentarai turėtų svarbos.“ 

Gediminas Kriovė

„Aš apskritai išjungčiau visus komentarus, nes man visiškai komentarai yra neįdomūs. Man svarbu straipsnio ar reportažo turinys. Neretai net neskaitau pačio straipsnio, perkskaitau antraštę ir sužinau esminę informaciją. O piktų žmonių komentarai man tikrai nėra įdomūs. 

Manau, tokia strategija, dėl geresnių vakcinacijos rodiklių didinimo, gali pasisekti. Yra žmonių, kurie galbūt turi daug laisvo laiko, ir skaito ne vien straipsnius, bet praleidžia nemažą dalį skaitydami kitų nuomonę, o ta nuomonė neretai būna neteisinga ir iškreipta. Nemanau, kad didžiąją dalį komentarų rašo gydytojai, ekspertai ar mokslininkai.

Komentarų išjungimas nėra kažkokia naujiena, paimkime tuos pačius politinius straipsnius, jau senai yra taikoma tokia praktika, kai komentarai būna išjungiami, ypatingai - užsakomuose straipsniuose. Manau, būtų geriau, jei žmonės kreiptų mažiau dėmesio į nepažįstamų žmonių nuomonę.“  

Redas Bekintis

„Manau, reikėtų išjungti komentarus, todėl, kad jų yra labia daug negatyvių ir jie pasisako prieš vakcinavimą, kas nėra logiška.“ 

Antanas Vagonis

„Trindami komentarus mes daug ko nematome, bet, manau, kad taip yra žeminami korespondentai ir visa spauda, tyčiojamasi iš jos ir iš tų žmonių, kurie pasiskiepijo ir panašiai.

Laisvoje visuomenėje yra žodžio laisvė. Aš manau, kad yra neteisinga bandyti uždėti kažkokias cenzūras. Tai yra didžiųjų portalų baimė ir nesusitvarkymas su situacija. Mano manymu, mes turime priimti savo žmones, kokie jie yra, visus – ir pasiskiepijusius, ir tuos, kurie nori skiepytis.

Komentarų išjungimą matau kaip bandymą truputėlį padėti vyriausybei tvarkytis su šia pandemija, bet tai sulyginčiau su galimybių paso įvedimu, noras geras – rezultatas prastas. Ar tai padės kažkiek didinti vakcinacijos rodiklius – gali pasakyti tik statistika.

O dėl žodžio laisvės klausimo, geriausias pavyzdys yra laikraštis - „Gimtasis Rokiškis“. Aš pamenu, kada šimtai komentarų būdavo beveik po kiekvienu jų įkeltu straipsniu. Visas veiksmas vykdavo juose. Galimybei komentuoti nereikėdavo registruotis, kiekvienas žmogus galėdavo pareikšti savo nuomonę, ir galų gale, mes matydavom kokia yra žmonių nuomonė.

Be abejo, iš jų, apie 30 procentų užgauliodavo patį laikraštį ar korespondentą. Tačiau, galima buvo sužinoti didžiąją dalį žmonių nuomonės, o kai buvo panaikinta anoniminių komentarų funkcija, komentarų labai sumažėjo iki dešimties ir mažiau.“   

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video