Kitąmet – konferencija dėl Krošinskių pilaitės (1)

Publikuota: 2019-12-12 Kategorija: Aktualijos
Kitąmet – konferencija dėl Krošinskių pilaitės
Rokiškio krašto muziejaus / Krošinskių pilaitė.

Vasarį ir kovą tiesioginių mero rinkimų vienu priežodžių tapo Krošinskių pilaitės gaivinimo planai: jos tvarkymo planus kaip vieną svarbiausių rajono problemų debatuose nuolat akcentavo vienas kandidatų. Šis įdomus, istorinis pastatas yra, švelniai tariant, prastos būklės. Ir rajono savivaldybė kitąmet inicijuos konferenciją  dėl šio pastato perspektyvų.

„Rokiškio Sirena“ primena, kad pilaitė priklauso Rokiškio krašto muziejui. Čia keletą metų rengti archeologiniai kasinėjimai, skirti tirti pačią ankstyviausią Rokiškio istoriją. Ir jie davė vertingų radinių.
Kita vertus, pastatas yra prastos būklės, ir, kaip konstatavo rajono meras Ramūnas Godeliauskas, rajono savivaldybė savo lėšomis jo sutvarkyti negali. Todėl bus ieškoma kitų šaltinių pilaitės tvarkymui. Kaip rajono savivaldybės tinklalapyje teigė meras R. Godeliauskas, mero potvarkiu sudariau darbo grupę, kuriai pavedžiau sekančiais metais suorganizuoti konferenciją tema: „Rokiškio dvaro sodybos alaus daryklos (Krošinskių pilaitės) pritaikymo idėjos". Konferencijoje dalyvaus ir savo įžvalgas išdėstys istorikai, archeologai, paveldosaugininkai, architektai“. Darbo grupei vadovauja Rokiškio krašto muziejaus Istorijos skyriaus vedėjas Giedrius Kujelis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą