Ūkinkams lietingi orai užvilkino pjūties darbus (13)

Publikuota: 2020-07-16 Kategorija: Aktualijos
Ūkinkams lietingi orai užvilkino pjūties darbus
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Vėjo išvartyti kviečiai netoli Šetekšnų (Panemunėlio sen.)

Rajono laukuose ne vienas pastebėjo verpetais išguldytus javų plotus. Kokie nuostoliai laukia rajono ūkininkų, „Rokiškio Sirena“ klausė Rokiškio ūkininkų sąjungos vadovės Linos Meilutės-Datkūnienės.

Laukuose ne taip blogai, kaip atrodo

Iš pirmo žvilgsnio lietingi vėjuoti orai padarė daug žalos rajono ūkininkams. Žala akivaizdžiai matyti važiuojant Panemunėlio, Pandėlio krašto keliais. L. Meilutė-Datkūnienė sako, kad baimintis neverta. Apklaususi visų rajono seniūnijų ūkininkų atstovus, ji kalba atvirai: verpetai laukuose atrodo įspūdingai, tačiau taip išguldyti tik nedideli, kelių kvadratinių metrų ploteliai. Taip, žalos yra, tačiau ji nėra didelė. „Kalbėjau su daug ūkininkų, buvo mūsų susirinkimas, niekas dėl to labai nesiskundė“, – sakė pašnekovė.
Praėjusią savaitę jau pradėta pjauti miežius. Kol kas nedrąsiai: nuolatiniai lietūs, manoma, javapjūtę atidės bent iki kitos savaitės. Mat į primirkusius laukus sudėtinga įvažiuoti sunkiasvoriams kombainams, o ir grūdai yra drėgni, todėl nepatogu juos kulti ir saugoti.
Didžiausia žemdirbių baimė – kad ir toliau laikysis šalti ir lietingi orai – kol kas nepasitvirtino. L. Meilutė-Datkūnienė neslepia: baimės būta, nes esant drėgniems ir šaltiems orams, javus gali pulti grybelinės ligos. O tai atsilieptų ir derliui, o tuo pačiu – ir ūkininkų pajamoms.

Kas nesuspėjo, tiems palaistė

Rajono laukuose šienapjūtė faktiškai baigta. Pasak pašnekovės, šiemet laimėjo tie, kurie ją pradėjo anksčiau, kol buvo sausa. Pavėlavusiesiems pradalgės buvo gausiai palaistytos.
Nelinksmos naujienos vadinamųjų „sofos ūkininkų“ fronte, kurie išmokas ima už pievų šienavimą. Mat šiemet rajono pievose gausu šieno. Ir net dovanai siūlomų šienauti plotų ūkininkai nepuola tvarkyti.„Esant prastesniems metams, tokie pievų plotai yra tikras išsigelbėjimas tiems galvijų augintojams, kuriems trūksta šieno. Šiemet šieno pakanka, todėl nereikia stebėtis, kad dovanai šienauti pievų niekas neskuba“, – sakė pašnekovė.
Kiek toks „sofos“ ūkininkavimas naudingas rajonui? Pašnekovė tokių ūkininkų teisti neskuba: viena vertus, trūksta žemės ją norintiems dirbti jauniesiems ūkininkams, o kita vertus, ji nuolatos prižiūrima, nėra apleista.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video