Keliausiantys tarp Baltijos šalių turėtų nepamiršti asmens dokumento (4)

Publikuota: 2020-05-08 Kategorija: Aktualijos
Keliausiantys tarp Baltijos šalių turėtų nepamiršti asmens dokumento
Rokiškio Sirena nuotr. / Kelio ženklas

 Kitos savaitės pabaigoje panaikinus judėjimo ribojimą tarp Baltijos šalių, planuojantys keliones į Latviją ar Estiją Lietuvos piliečiai turėtų nepamiršti asmens dokumento ir pasidomėti karantino taisyklėmis šiose šalyse, teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

„Noriu pabrėžti, kad vidinių sienų kontrolė nėra atšaukta, tai būtina prisiminti, kad asmens dokumentas yra privalomas, nes pasieniečiai gali kiekvienu atveju jus patikrinti“, – BNS penktadienį sakė ministrė.

„Rekomenduočiau ir pasidomėti, kokie ribojimai, instrukcijos yra Latvijoje ir Estijoje“, – pridūrė ji.

Pasak ministrės, informaciją apie karantino taisykles Latvijoje ir Estijoje ketinama pateikti vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje.

„Mes galvojame, kaip informuoti gyventojus ir galbūt ministerijos tinklapyje pateiksime latviškus ir estiškus apribojimus. Būtina pasidomėti, kad nekiltų problemų“, – teigė R. Tamašunienė.

R. Tamašunienė penktadienį aptarė sienų kontrolės klausimus, atlaisvinus judėjimą tarp Baltijos šalių, su Latvijos ir Estijos vidaus reikalų ministrais.

Pasak vidaus reikalų ministrės, jeigu Lietuvos pilietis iš kitų šalių atvyks į Latviją ir Estiją, jis galės pasiekti Lietuvą, tačiau jam reikės izoliuotis.

„Pasieniečiai matys, jeigu jis važiavo iš kitų valstybių, tai tuomet yra privaloma izoliacija“, – sakė R. Tamašunienė.

Nuo gegužės 15 dienos į Lietuvą leidžiama laisvai atvykti Latvijos ir Estijos piliečiams – jiems nereikės pagrįsti savo kelionės tikslo ir jiems nebus taikoma 14 dienų saviizoliacija.

Tokias pačias teises Lietuvos piliečiai įgyja keliaudami į Latviją bei Estiją.

Be kita ko, nuo gegužės 15 dienos Lietuvos piliečiai grįžti iš užsienio ar užsieniečiai atvykti į Lietuvą galės per papildomus du punktus pasienyje su Latvija – Būtingės ir Smėlynės. Šiuo metu per juos galima išvykti į Latviją, tačiau grįžti galima tik per Saločių pasienio punktą.

Vidaus sienų kontrolė bus tęsiama iki gegužės 31 dienos 24 valandos.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą