Kelių su žvyro danga dulkėtumo mažinimui mestos didesnės pajėgos (5)

Publikuota: 2021-06-04 Kategorija: Aktualijos
Kelių su žvyro danga dulkėtumo mažinimui mestos didesnės pajėgos
Rokiškio rajono savivaldybės nuotr. / Kelių su žvyro danga dulkėtumo mažinimui mestos didesnės pajėgos

Šiltuoju metų laiku, ypač esant karštiems ir sausiems orams, kelių su žvyro danga dulkėtumas tampa intensyvesnis. Jis taip pat priklauso ir nuo žvyrkelio kokybės bei eismo intensyvumo. Ypatingai tai sukelia nemažai problemų gyventojams, kurių gyvenamieji namai yra šalia kelio, kai vos pravažiavus automobiliui, neišvengiamai kiemo ir namų erdves pasiekia dulkių debesis, kuriame esančios žvyro dėvėjimosi dalelės nusėda ant įvairių paviršių.
 
„Šiemet pirmą kartą nuspręsta šią situaciją, kuomet žvyrkelių dulkėtumas vasaros metu tampa didele problema ir nepatogumu gyventojams, spręsti kalcio chlorido pagalba. Chloridai, kaip priemonė, tirpinanti ledą žiemą, šiltuoju metų laiku gali pasitarnauti kelių ir žvyro dangos dulkėtumui mažinti. Žvyrkelių būklę galima pagerinti ne tik užtikrinant tinkamą priežiūros lygį, bet ir naudojant minėtą metodą. Taip pat, transporto eksploatacinės išlaidos yra mažesnės žvyrkeliuose, kurių būklė yra vertinama teigiamai. Taigi, naudojant kalcio chloridą, būtų užtikrinama tiek komfortiškesnė aplinkinių gyvenimo kokybė, tiek išlaikoma gera žvyrkelių būklė, turinti įtakos ir transportui. Kaip matome, susidaro visa grandinė ir poveikis bus jaučiamas ne vienai tikslinei grupei“, - kalbėjo administracijos direktoriaus pavaduotojas Valerijus Rancevas.
 
Pasak Rokiškio miesto seniūno Arūno Krasausko, šiemet užsibrėžta miesto teritorijoje esančius, rajono savivaldybei priklausančius vietinės reikšmės žvyrkelius padengti kalcio chloridu.
 
„Kadangi pernai didesnis dėmesys buvo skirtas žvyravimo darbams, šiemet lėšas paskirstėme taip, kad turėtume galimybę atlikti kelio dulkėtumo mažinimo darbus. Ši priemonė efektyvi tuo, kad dėl tam tikrų kalcio chlorido savybių, ji žvyro dangose sulaiko drėgmę net ir ilgiau trunkančios sausros metu. Žvyro dangos dėvėjimosi procese atsiradusios smulkios dalelės taip pat greitai sudrėksta ir beveik nepadidina dulkėtumo. Remiantis kelių su žvyro danga dulkėtumo mažinimo metodiniuose nurodymuose pateikta informacija, kalcio chloridu apdorotas žvyro dangos dulkėjimas sumažėja 70-90 proc. Ši priemonė populiari ir kitose Europos Sąjungos šalyse“, - teigė A. Krasauskas.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video