Kas yra ESTA ir ką apie tai reikia žinoti? (0)

Publikuota: 2019-09-04 Kategorija: Aktualijos
Kas yra ESTA ir ką apie tai reikia žinoti?

Kelionės jau seniai tapo tokia natūralia mūsų gyvenimo dalimi, kad net negalime įsivaizduoti, ar galėtų būti kitaip: dažnas iš mūsų bent kelis kartus per metus leidžiamės į įvairias keliones, o maršrutai tikrai nėra patys trumpiausi; kelionės tikslai – patys artimiausi. tačiau ne paslaptis ir tai, kad kiekvienai kelionei būtina tinkamai pasiruošti – tik tokiu atveju įspūdžiai bus patys geriausi. Ypač atidaus pasiruošimo reikalauja tolimos kelionės – tokiais atvejais, tenka pasirūpinti daugybe įvairių dalykų. Vienas iš jų yra vizos. Priklausomai nuo to, kur planuojate vykti, gali būti reikalingas ESTA viza. Kas tai yra? kam šis dokumentas reikalingas? Ką apie jį svarbu žinoti? į Šiuos klausimus jau ir atsakysime netrukus.

Taigi, pirmiausia atsakant į klausimą, kas yra ESTA, reikia akcentuoti, jog tai reiškia elektroninės leidimo keliauti sistemos patvirtinimą (anglų  k. Electronic System for Travel Authorisation). Šis leidimas programoje Visa Waiver dalyvaujančių šalių piliečiams. norintiems vykti į JAV, pakeičia vizą. Savaime suprantama, ne ką mažiau svarbus yra ir kitas klausimas: kiek laiko galioja šis leidimas? Atsakant į jį, svarbu pabrėžti, kad leidimas galioja du metus arba iki paso galiojimo pabaigos. Beje, svarbu pabrėžti ir tai, kad kelionės laikas su šiuo leidimu yra ribotas – asmuo JAV gali būti iki 90 dienų.  Taigi, apibendrinant atsakymą į klausimą, kas yra ESTA ir kam ji yra reikalinga, būtų galima sakyti, kad tai Visa Waiver programos šalių piliečiams skirtas leidimas, suteikiantis galimybe jūra arba oru vykti į JAV verslo ar kelionių tikslais ir ten būti iki 90 dienų.

Vistik yra ir daugiau svarbių detalių, kurias reikia žinoti, kai kalbame apie ESTA.

Jau minėjome, kad ESTA leidimą gali gauti tik Visa Waiver programos šalių piliečiai. taigi, pats metas sužinoti, kokios šalys dalyvauja šioje programoje. Tai – Andora; Australija; Austrija; Belgija; Brunėjus; Čilė; Čekijos Respublika; Danija; Estija; Suomija; Prancūzija; Vokietija; Graikija; Vengrija; Islandija; Airija; Italija; Japonija; Korėjos Respublika; Latvija; Lichtenšteinas; Lietuva; Liuksemburgas; Malta; Monakas; Olandija; Naujoji Zelandija; Norvegija; Portugalija; San Marinas; Singapūras; Slovakija; Slovėnija; Ispanija; Švedija; Šveicarija; Taivanas; Jungtinė Karalystė. neatmetama galimybė, kad ateityje prie šios programos prisijungs ir kitos šalys.

Nauja ESTA vizos paraiška pateikiama greitai ir patogiai internetu. Teigiamą ar neigiamą atsakymą sužinosite jau po kelių minučių. Na, o, jei nežinote, ar šis leidimas dar galioja, pirmiausia pasitikrinkite ESTA vizos būklę.

Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad egzistuoja ir toks sprendimas, kaip grupinė ESTA paraiška. Tai reiškia, kad vienas asmuo gali kreiptis dėl ESTA, kurie bus skirti ne didesnei, kaip 50 asmenų grupei ir atsiskaityti už tai vienu mokėjimu. Toks sprendimas – ypač patogus ir taupantis laiką.

Kad nekiltų nesklandumų ir kelionę galėtumėte pradėti  būdami pačios geriausios nuotaikos, labai svarbu žinoti, kada reiškia kreiptis dėl ESTA.  Atsakant į šį klausimą, reikia akcentuoti, kad paraišką dėl ESTA galima pateikti bet kuriuo metu. Vistik, bus idealu, jei tai padarysite likus bent 72 valandoms iki kelionės pradžios.  Toks laiko tarpas yra reikalingas tam, kad jei kiltų problemų dėl ESTA gavimo, būtų galima jas tinkamai išspręsti. Pavyzdžiui, jei pastebėsite, kad  jūsų paraiška yra atmesta, turėsite pakankamai laiko įgyvendinti kitus sprendimus, pavyzdžiui, kreiptis į artimiausią JAV ambasadą dėl ne-imigracinės B1/B2 vizos.

Tiems, kuriuos domina ESTA paraiškos kaina, verta akcentuoti, jog ji kainuoja 14 JAV dolerių. tai yra JAV vyriausybės nustatyta suma.

Taip pat svarbu suprasti, kokie skirtumai egzistuoja tarp ESTA paraiškos ir vizos. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad pildyti paraiškas dėl ESTA gali tik tų šalių piliečiai, kurios dalyvauja Visa Waiver programoje. Tuo tarpu vizos yra suteikiamos tų šalių gyventojams, kurios šioje programoje nedalyvauja.

Kelionė į JAV daugeliui žmonių tampa vienu įsimintiniausių gyvenimo nuotykių. Tačiau, kad prisiminimai apie tą nuotykį džiugintų ir po daugybės metų, būtinai tinkamai pasiruošti iš anksto. Su ESTA keliauti į JAV verslo ar poilsio tikslais galite greitai bei patogiai. Išbandykite ESTA privalumus jau dabar.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą