Kas skatina vandenyje elgtis nesaugiai? (0)

Publikuota: 2020-07-07 Kategorija: Aktualijos
Kas skatina vandenyje elgtis nesaugiai?
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Rokiškio ežere esantis batutų parkas – vienintelė vieta, kur budi gelbėtojas.

Liepos 4 d. apie 8 val. Rokiškio ežere iš vandens buvo ištrauktas skenduolis. Ši auka – jau antroji, kurią šiemet pasiglemžė vanduo. Kodėl šis žmogus žuvo, aiškinasi policijos pareigūnai. Tačiau jie, kaip ir vandens telkinių prižiūrėtojai įspėja – nepraskite budrumo ir vandenyje elkitės saugiai. Apie tai, kas lemia saugumą vandenyje, „Rokiškio Sirena“ kalbino pareigūnus, savivaldybės specialistus, visuomenininkus.

Rado rytą

Panevėžio vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad liepos 4 d. apie 8 val. Rokiškyje, Ąžuolų g., Rokiškio ežero rytinėje pusėje, rastas nuskendęs vyras (gim. 1963 m.). Rajono policijos komisariato viršininkas Rimantas Čepulis teigė, kad kol kas priežastis, dėl ko šis asmuo nuskendo, yra tiriama. Todėl plačiau komentuoti konkrečiai šio atvejo pareigūnas negalėjo.

Dažniausia nelaimės priežastis – alkoholis

Paklaustas apie tai, kokia dažniausia nelaimių vandenyje priežastis, rajono policijos komisariato viršininkas atsakė tiesiai šviesiai – alkoholis. Mat nemažai apsvaigusių asmenų vanduo traukia tarsi magnetas. O pasivaišinus svaigiaisiais gėrimais, gali nutikti įvairių nelaimių: sustreikuoti širdis, plaukiant sutraukti mėšlungis ar paprasčiausiai būna pervertinami plaukimo įgūdžiai. Rajono policija šiuo metu vykdo prevencines priemones: dažniau lankosi rajono gyventojų pamėgtose poilsiavietėse. „Vien jau nuolatinis policijos ekipažo lankymasis kai kuriuos poilsiautojus drausmina“, – sakė R. Čepulis.

Jis priminė ir kitus saugumo prie vandens dalykus: nešokinėti į vandenį ten, kur nėra žinomas upės, ežero ar tvenkinio gylis ir dugno reljefas. Nepalikti prie vandens vienų mažamečių.

Gelbėtojas – pirmiausia batutams

Šiuo metu Rokiškio ežere veikia batutų parkas, jame dirba gelbėtojai. Ar jie prižiūri tik batutus, ar ir visą paplūdimį? Baseino direktorius Vitalijus Jocys teigė, kad tuo metu, kai atidarytas batutų parkas, jame budi gelbėtojas. Tačiau jis – ne paplūdimio gelbėtojas. Jo dėmesys pirmiausia skirtas pramogaujantiems klientams. „Jei gelbėtojas matys, kad kažkas paplūdimyje skęsta, jis, žinoma, kaip ir kiekvienas geros valios žmogus  lėks padėti. Bet jei būtų tokia hipotetinė situacija, kad vienu metu skęsta batutų parko klientas ir asmuo paplūdimyje, mūsų gelbėtojas pirmiausia gelbėtų batutų parko klientą“, – sakė V. Jocys. Tiesa, kiekvienam pramogaujančiam batutų parke yra suteikiamos apsauginės liemenės, tad jis yra maksimaliai apsaugotas.

Ar batutų parke ir Rokiškio baseine pasitaiko neblaivių klientų? Pašnekovas teigė, kad abiem atvejais neblaiviems žmonėms paslauga neteikiama. Tačiau... Jei batutų parke tai užtikrinti paprasčiau, tai baseine situacija sudėtingesnė. Mat baseino darbuotojai negali patikrinti, ką žmogus atsinešė. „Neblaivaus žmogaus į baseiną neįleidžia kasininkė. O kaip padaryti, kad alkoholis nebūtų įsinešamas kuprinėje, paliekamas spintelėje? O be to, net ir slėpti alkoholio spintelėje nereikia: jis buvo pardavinėjamas kavinukėje“, – sakė V. Jocys. Jis atviras: kelis klientus teko paprasčiausiai išprašyti iš baseino dėl girtumo.

Kitas svarbus akcentas – mažamečių saugumas. „Kartais tėvai prašo: leiskite vaiką ant batutų vieną. Jis taip gerai plaukia. Mes nežinome ir neketiname domėtis, kaip gerai jis plaukia. Taisyklėse numatyta, kad pramogaujančius vaikus prižiūri tėvai. Ir ne tik dėl grėsmės paskęsti. Tiesiog kai kuriuos batutus įveikti jiems reikia suaugusiųjų pagalbos“, – sakė V. Jocys.

Gelbėtojų namukas... be gelbėtojų

Rokiškio ežero paplūdimyje kitados Europos Sąjungos lėšomis buvo pastatytas gelbėtojų namelis. Ar rajono savivaldybė neketina viešajame paplūdimyje įdarbinti gelbėtojo? Rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas „Rokiškio Sirenai“ teigė, kad idėja yra svarstytina. Tačiau įdarbinti tokį specialistą būtų galima nebent Rokiškio baseine. „Reiks su jo direktoriumi aptarti šį klausimą“, – sakė administracijos direktorius.

Alkoholio netoleravimas išsprendė daug problemų

Rokiškėnų itin pamėgto Velniakalnio tvenkinio priežiūra besirūpinančios Velykalnio bendruomenės vadovas Stasys Mekšėnas mano, kad bendruomenės sprendimas kurti sveiką aplinką be alkoholio išsprendė nemažai problemų. Pašnekovas atviras: asmuo, gurkšnojantis alkoholį, nesvarbu, ar tai darytų atvirai, ar susukęs, kaip dabar madinga, butelį ar skardinę į rankšluostį, maišelį, bus paprašytas palikti paplūdimį. Tokios taisyklės, jos visiems žinomos. „Kiekvienas bendruomenės narys gali prieiti ir įspėti, kad alkoholis pas mus netoleruojamas. Daugelis susipranta. Nesusipratusius paprašome išeiti“, – sakė jis. Incidentų čia nekyla: per keletą metų lankytojai priprato prie taisyklių ir nebando jų pažeisti.

  1. Mekšėnas įsitikinęs, kad tokia griežta pozicija alkoholio atžvilgiu yra viena esminių priežasčių, dėl ko šiame paplūdimyje išvengta nelaimių. Kitas svarbus alkoholio netoleravimo privalumas: Velykalnio parkas yra ramaus sveiko poilsio vieta. Kuriame aplinka pritaikyta sportui, šeimų su vaikais poilsiui. Šiuo metu ten veikia du paplūdimiai. Naująjį, įrengtą prie vaikų žaidimų aikštelės, labai pamėgo mamos ir močiutės su mažyliais. Atsižvelgdamas į jų pageidavimus, S. Mekšėnas pasirūpino ten pastatyti suolelį.

Be paplūdimių Velniakalnio tvenkinyje yra ir daugiau pramogų: valtys, vandens dviračiai. Jomis naudotis gali kiekvienas, tačiau S. Mekšėnas pabrėžė, kad besinaudojantieji, ypač plaukiojantys kartu su mažamečiais, įspėjami būti atsakingi už savo ir aplinkinių saugumą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video