Kariuomenė pasienyje su Baltarusija pradėjo tiesti spygliuotos vielos užtvarą (6)

Publikuota: 2021-07-09 Kategorija: Aktualijos
Kariuomenė pasienyje su Baltarusija pradėjo tiesti spygliuotos vielos užtvarą
Rokiškio Sirena nuotr. / Karys

Kariuomenė pasienyje su Baltarusija penktadienį pradėjo tiesti spygliuotos vielos užtvarą.

Kaip BNS informavo Krašto apsaugos ministerija, spygliuotos vielos užtvara – vadinama koncertina –  tiesiama siekiant suvaldyti pastaraisiais mėnesiais drastiškai išaugusį migrantų, patenkančių iš Baltarusijos, srautą.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas tikisi, kad montuojama užtvara reikšmingai pristabdys kertančius sieną migrantus, o tai leis patruliuojantiems pasieniečiams ir kariams juos pastebėti greičiau.

„Tai bus spygliuota viela, ją įveikti yra sudėtinga ir pavojinga, todėl tokia užtvara turi reikšmingą stabdomąjį poveikį“, – sakė A. Anušauskas.

Anot jo, kariai aktyviai bendradarbiauja su Vidaus reikalų ministerija ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba, kariuomenė šioms tarnyboms teiks „visą prašoma paramą“ – nuo logistikos iki karių paramos.

Anksčiau penktadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis BNS informavo, kad užtvara bus tiesiama pasienyje ties Druskininkais, kur nuo metų pradžios sulaikyta daugiausiai, apie trečdalis, visų iš Baltarusijos patekusių migrantų. Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikyti 1546 neteisėti migrantai, daugiausiai – iš Irako.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su beveik dvidešimt kartų išaugusiais nelegalių migrantų srautais Baltarusijos pasienyje. Lietuvos pareigūnai teigia, kad tai – organizuota Baltarusijos režimo hibridinė ataka prieš Lietuvą. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video