Karantinas: kaip planuoja išgyventi tie, kurių veikla draudžiama? (8)

Publikuota: 2020-11-10 Kategorija: Aktualijos
Karantinas: kaip planuoja išgyventi tie, kurių veikla draudžiama?
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / „Rokiškio Sirenos“ pašnekovai: Ieva Kilienė, Laura Viduolytė-Pupelienė, Nijolė Šniokienė, Vitalijus Jocys ir Tadas Stakėnas neslėpė: dar juntamos praėjusio karantino pasekmės, o jau prasidėjo naujas.

Nuo šeštadienio gyvename kitaip: be vizitų muziejuose, be renginių viešosiose erdvėse, be baseino malonumų, be pasisėdėjimų kavinukėse. O kaip išgyventi tiems, kuriems rokiškėnų pramogos buvo kasdienis darbas?

Muziejuje smarkiai sumažėję lankytojų srautai
Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė likus kelioms dienoms iki karantino paskelbimo kalbėjo apie tai, kad Rokiškio krašto muziejuje lankytojų srautai, lyginant su pernykščiu spalio mėnesiu, sumenkę daugiau nei per pusę. Dauguma lankytojų – pavieniai asmenys, šeimos, faktiškai nebeliko jokių organizuotų ekskursijų grupių. Didelis klausimas ir dėl prieškalėdinio laikotarpio pramogų. Ar jos apskritai bus leidžiamos? O jei ir bus leidžiamos, tai kaip jas reiks organizuoti, kokioms grupėms. Taigi, klausimų yra daug, o atsakymų – maža.

Rengs aukšto meistriškumo sportininkus
Savo darbą pertvarko Kūno kultūros ir sporto centras. Pereiti prie nuotolinio ugdymo čia faktiškai neįmanoma: juk neišmokysi vaiko plaukti ar šaudyti nuotoliniu būdu. Pasak direktoriaus Tado Stakėno, leidžiama sportininkus ugdyti mažomis grupelėmis: 5 vaikai ir treneris. Taigi, dabar rokiškėnai jaunieji sportininkai pasijus esą aukšto meistriškumo atletais: tokiomis nedidelėmis grupėmis ugdomi būtent jie. Taigi, treneriai dabar skirsto savo 12-13 vaikų grupes į mažesnes. Tačiau vėl kyla problema: kaip organizuoti treniruočių procesą: juk vien paskaičiavus matematiškai, akivaizdu, kad vietoj vieno užsiėmimo treneriui tam pačiam rezultatui pasiekti reikės rengti tris atskirus. „Didinti treneriams darbo valandų skaičių kelis kartus tikrai negalime. Taigi, jei karantinas užsitęs, kils daug įvairių klausimų“, – sakė T. Stakėnas.
Sportininkų ugdymo kaštai bus milžiški. Štai baseine, kur treniravosi dvi plaukikų grupės vienu metu, dabar bus leista plaukti tik 5 vaikams visame dideliame baseine.
Kūno kultūros ir sporto centro direktorius neslėpė, kad esamos išlygos, nors ir labai sudėtingomis sąlygomis, visgi leis palaikyti vaikų užimtumą, sveikatingumą.
Tiesa, tai, ką pavyko išmokti jauniesiems sportininkams, pamatysime dar negreit: sportinių varžybų bent artimiausias tris savaites neplanuojama.

Dar neatsigavo nuo praėjusio karantino
Vos prieš gerus metus pradėjęs veiklą Rokiškio STEAM centras centras BŪSIU taip pat skaudžiai pajus karantino pasekmes. Direktorė Ieva Kilienė atvirai sakė, kad centras dar neatsigavo po karantino pavasarį, kai įprastinis ugdymo procesas buvo sustabdytas. Karantinas baigėsi vasaros pradžioje, o tuo pačiu prasidėjo ir moksleivių atostogos.
„Jau rugsėjį pajutome, kad esame ne būtinybė, kaip darželis ar mokykla, o pramoga“, – realistiškai situaciją įvertino pašnekovė. Ji paaiškino, kad netgi atšaukus karantiną, daugeliui šeimų teks taupyti ir viena iš pirmųjų nebūtinų (nors ir labai mėgiamų, pageidaujamų) išlaidų eilučių bus būtent vaikų lavinimas.
Visgi nuleisti rankų centras neketina: kolektyvas į prastovas eiti nežada. Dalis veiklų bus stabdomos, dalis perkeltos į virtualią erdvę ir užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu. Tokius užsiėmimus žadama organizuoti ne tik vaikams, bet ir jų tėvams, rengti specialius užsiėmimus mokytojams, klasių auklėtojams.

Baseinas nepriims komercinių lankytojų
Spyna gresia ir rokiškėnų pamėgtai baseino pramogai. Kol buvo šiltesni orai, miestelėnai neskubėjo į jį. Bet prasidėjus spalio darganoms, vandens pramogos tapo itin paklausios. Tačiau ir įprastines paslaugas, ir numatytus renginius teko atšaukti.
Baseino direktorius Vitalijus Jocys atvirai kalbėjo: metai baseinui labai sudėtingi. Mat dėl karantinų jis veikė tik pora mėnesių: kovo viduryje buvo uždarytas, o karantinas baigėsi prasidėjus vasarai.
Vasarą rokiškėnai mieliau leido prie atvirų vandens telkinių. O didesnių klientų srautų sulaukta tik rudeniop. Tačiau per patį veiklos piką – naujas karantinas.
„Galiu pasakyti tik tiek: komercinių klientų baseinas kol kas nepriims“, – apie artimiausias veiklos perspektyvas kalbėjo V. Jocys.

Ar dienos pietūs – pasiteisinsianti idėja?
Griežtai apribota ir kavinių veikla. Jos negali priimti klientų ir gali tik gaminti patiekalus išsinešti. Tačiau ar tai bus panacėja? Nereikia pamiršti ir to, kad išvežiojamųjų maitinimo paslaugų poreikis gerokai sumenko: neberengiamos konferencijos, įmonių vakarai, smarkiai apribotas žmonių skaičius laidotuvėse, vestuvėse ir kituose šeimos renginiuose. O ir nemažai įmonių, įstaigų įvedė bent dalinį nuotolinį darbą. Taigi, potencialių klientų taip pat sumažėjo.
Kavinė „Pupelė“ praėjusio karantino metu nedirbo. Šįsyk, pasak savininkės Lauros Viduolytės-Pupelienės, visų darbuotojų į prastovas išleisti dar neketinama. Kavinė bandys gaminti dienos pietus ir žiūrės, ar tai pasiteisins. Pietus bus galima užsisakyti 11-14 val. Tačiau pašnekovė neslėpė, kad tai yra tik bandymas: jei klientų bus per mažai, kavinė gali ir laikinai nedirbti.
Pašnekovė neslėpė: vasara ir ruduo buvo darbingas, perspektyvus metas: kavinėje noriai lankėsi ir rokiškėnai, ir miestą lankę svečiai. Buvo juntamas šeimų turizmo pagyvėjimas.
Menka paslaptis, kad nemažai vilčių teikė ir prieškalėdinis laikotarpis. Tačiau ar jis šiemet bus, klausimas lieka atviras.
„Jei kalėdinį laikotarpį sutiksime karantino režimu, turbūt reiks kviesti rokiškėnus užsisakyti patiekalus Kūčioms, Kalėdoms išsinešimui“, – svarstė L. Viduolytė– Pupelienė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video