Juodupės „Pentagono“ šiemet turėtų nelikti (1)

Publikuota: 2021-01-11 Kategorija: Aktualijos
Juodupės „Pentagono“ šiemet turėtų nelikti
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Juodupės „Pentagono“ griovimui reikia teismo leidimo.

Juodupės centrą pagražinę piešiniai dar akivaizdžiau ėmė akcentuoti miestelio piktžaizdę – begriūvantį fabriko „Nemunas“ bendrabutį, liaudyje vadinamą „Pentagonu“.

Juodupėnai neslepia nekantriai laukiantys, kada šio pastato-vaiduoklio jų miestelyje apskritai neliks. Tačiau jei daugeliui šis pastatas – centrą darkantis vaiduoklis, tai kai kam jis – aukso vertės. Pernai „Rokiškio Sirena“ rašė apie bandymą parduoti vieną šio bendrabučio butų už tokiam pastatui „astronominę“ kainą – 2 tūkst. Eur.
Koks tolesnis „Pentagono“ likimas? Rajono meras Ramūnas Godeliauskas aiškiai pasakė: šiemet pastato turėtų nelikti.
Rajono savivaldybei jau pavyko perimti daugiau nei 51 proc. pastate esančių butų. Dėl leidimo griauti šitą apleistą statinį kreiptasi į Rokiškio apylinkės teismo rūmus. Tokio leidimo reikia, nes dar yra butų, kurie turi savininkus.
Tokie savininkai ir buvo problema, dėl kurios pastato griovimo darbai nevyksta taip sklandžiai ir greitai, kaip juodupėnai norėtų. Mat nemažai butų savininkų – Rusijos ir Baltarusijos piliečiai. Jiems toks nekilnojamasis turtas reikalingas gauti vizoms į Šengeno valstybes.
Rajono meras neslepia: tokių savininkų paieška bei įspėjimas apie norimą griauti turtą (neretai įmanomi tik kaip skelbimai vietinėje žiniasklaidoje, nes nurodytais adresais savininkų rasti nepavyko), gerokai pabrangino ir užvilkino procesą. Tačiau dabar šios procedūros jau baigtos, laukiama teismo sprendimo, o po to jau griovimo darbai vyks gerokai sparčiau. Meras neslepia: tikslas yra pastatą nugriauti šiemet.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video