Šiukšlyną padarė, o tvarkytis niekas nenori? (4)

Publikuota: 2018-11-09 Kategorija: Aktualijos
Šiukšlyną padarė, o tvarkytis niekas nenori?
Niekas nenori tvarkyti sodų bendrijoje susidariusio šiukšlyno...

Atėjus rudens sezonui ir žemę nuklojus auksinių lapų patalui žmonės puolė tvarkytis aplinką. Deja, tačiau susitvarkę savo erdvę pamiršo, kur sugrėbtus lapus reikia dėti – to pasekoje sodų bendrijoje išdygo augalinės kilmės atliekų šiukšlynas, kuris ten „puikuojasi“ jau nebe pirmą mėnesį.

Vienintelė išeitis - kompostuoti

Dėl susidariusio šiukšlyno į „Rokiškio Sirenos“ redakciją kreipėsi susirūpinęs gyventojas (asmens vardas ir pavardė redakcijai žinomi). „Šalia Sodų bendrijoje esančio konteinerio porą mėnesių „gyvuoja“ šiukšlynas. Kai pradėjo žmonės šiukšles nešti, tai niekas nieko ir netvarko, nei žmones drausmina. Galbūt reiktų kokį ženklą uždėti, kuris sudrausmintų šiukšlintojus?,“ – klausė rajono gyventojas.

Susisiekus su Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūne Dalia Januliene, moteris teigė, jog ši problema – jau žinoma, tačiau atrasti būdus kaip spręsti situaciją nėra labai paprasta. „Trečiadienį buvome susitikę su už šiukšlių vežimą atsakinga įmone AB „Rokiškio komunalininkas“. Žmonių suneštos šiukšlės yra augalinės kilmės – į maišus sudėti sugrėbti medžių lapai. Pagal sutartį tvarkyti tokios kilmės atliekų jie nėra įpareigoti,“ – situaciją aiškino D. Janulienė pridurdama, jog jei situacija nebus išspręsta pasitelkus AB „Rokiškio komunalininkas“ pagalbos, iniciatyvos imsis patys seniūnijos atstovai.

Seniūnė vertino, jog iniciatyva įrengti konteinerius – labai graži ir praktiška, tačiau dėl žmonių nesąmoningumo ši iniciatyva praranda savo vertę. „Sugrėbtus lapus reiktų kompostuoti,“ – sakė ji. Seniūnė pridūrė, jog norint išvengti situacijos pasikartojimų, šalia konteinerių planuojama įrengti įspėjamuosius ženklus.

Paradoksas...

Panašios nuomonės laikėsi ir AB „Rokiškio komunalininkas“ direktoriaus pavaduotojas Vingaudas Šarmaitis. „Mūsų techninė specifikacija yra išvežti visas mišriąsias atliekas bei palaikyti tvarką aplink įrengtus konteinerius penkių metrų spinduliu. Tvarkyti ir išvežti žaliųjų atliekų mes neprivalome. Tie, kas rikiuoja atvežtų lapų pilnus šiukšlių maišus žino, kad tai daro neteisėtai, tačiau galvoja, jog komunalininkas visas atliekas surinks ir išveš, tačiau visų pirma mes to daryti neprivalome. Todėl ir gaunasi tokia paradoksali situacija,“ – komentavo V. Šarmaitis.

AB „Rokiškio komunalininkas“ direktoriaus pavaduotojas teigė, jog geriausia išeitis – žaliąsias atliekas kompostuoti. „Žmonės turi išmokti kompostuoti tokio tipo atliekas,“ – sakė V. Šarmaitis. Jis pridūrė, jog norint, kad komunalininkas išvežtų žaliąsias atliekas, žmonės turėtų kreiptis privačiai ir už suteiktą paslaugą susimokėti nustatytą mokestį.

Dalia Janulienė teigė, jog nors AB „Rokiškio komunalininkas“ nėra įpareigotas tvarkyti žaliųjų atliekų, tačiau buvo priimtas kompromisas ir veiksmų bus imtasi jau ateinančią savaitę. „Komunalininkas nutarė prisidėti ir padėti sutvarkyti žmonių išmestus medžių lapus. Jei bendradarbiauti visgi nepavyks, aplinką tvarkyti teks mums patiems,“ – pranešė kaimiškosios seniūnijos seniūnė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą