Šimtmečio aikštėje – medžių retėjimo metas (1)

Publikuota: 2019-09-05 Kategorija: Aktualijos
Šimtmečio aikštėje – medžių retėjimo metas
N. Kralikas / Šimtmečio aikštėje išretintos tujos, nebeliko menkaverčių medžių.

Rokiškio miesto seniūnija ėmėsi tvarkyti Šimtmečio aikštę. Tiesa, kol kas tik „kosmetiškai“: iškirstos tujos, menkaverčiai ir invaziniai medžiai.

Skaitytojai ne kartą „Rokiškio Sirenos“ komentaruose piktinosi: Jakovo Smuškevičiaus aikštė buvo perkrikštyta į Šimtmečio, tačiau ji pakeitė tik pavadinimą, o ne veidą. Pasigrožėję ja, iš aukštai pirmenančia Lietuvos kontūrus, ėmė ją ir pamiršo. Kaip ir anksčiau, taip ir dabar – tai šunų vedžiojimo aikštelė ir prieglobstis svaigiųjų gėrimų mėgėjams. Netgi tuo metu, kai aikštėje dirbo darbininkai,  juos fotografavo „Rokiškio Sirena“, du vyriškiai kuo ramiausiai, nė kiek nesislapstydami dalinosi vadinamuoju „bambaliu“.

Tačiau pastaruoju metu aikštė sulaukė permainų: jos vešli augmenija gerokai išretėjo. Ar seniūnija taip ruošiasi miesto gimtadieniui? Rokiškio miesto seniūnijos seniūnas Arūnas Krasauskas paneigė šią prielaidą: aikštės tvarkymas yra planinis. Iškirstos tujos, menkaverčiai medžiai bei invaziniai uosialapiai klevai. Tą planuota padaryti seniai, tačiau medžių kirsti jų vegetacijos laikotarpiu negalima, o krintantys jų lapai – signalas imtis darbo.

Pašnekovas teigė, kad aikštės pertvarkos kol kas tėra kosmetinės. Nes imtis didesnių darbų negalima tikintis, kad visgi bus patvirtintas jos rekonstrukcijos projektas. Seniūnas neslėpė, kad pasirinktasis rekonkstrukcijos variantas: paprasta aikštė su suoliukais ir vandens fontanėliu nėra kažkas labai įdomaus. Jam prie širdies buvo kitas siūlymas: jaunimo aikštė su įvairiomis aktyvaus poilsio zonomis bei belaidžiu internetu. Juolab, kaip sako seniūnas, kad ir jaunimo tame rajone pastaruoju metu gerokai padaugėjo, į naujas patalpas persikrausčius kariams savanoriams. Kitas svarstytinas variantas būtų aikštę, tarsi Lietuvos žemėlapį, dalinti zonomis, atspindinčiomis etnografinius regionus. „Tačiau kol kas anksti apie tai kalbėti“, – mano seniūnas.

Jis sakė, kad ir toliau mieste bus šalinami pavojingai augantys, menkaverčiai medžiai, invaziniai augalai. Jų mieste yra dviejų rūšių: uosialapiai klevai ir Sosnovskio barščiai. Sosnovskio barščius Geležinkeliečių ir Topolių gatvėse jau beveik pavyko sunaikinti. Didžiausia uosialapių klevų „plantacija“ buvo Vytauto gatvėje, bet ir ji likviduota, dabar mieste belikę tik šių pavienių medžių.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą