Šildymo sezonas užsitęsė: viltis – šiltesni savaitgalio orai (14)

Publikuota: 2021-04-15 Kategorija: Aktualijos
Šildymo sezonas užsitęsė: viltis – šiltesni savaitgalio orai
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Rokiškyje šildymo sezonas šią savaitę nesibaigs.

Daugiabučiuose jau ima virti amžini ginčai: tie, kurie gauna kompensacijas už šildymą, dar norėtų, kad radiatoriai būtų šilti bent kelias dienas, o tie, kurie už paslaugą moka pilną kainą, nekantriai laukia, kada gi bus baigtas šildymo sezonas. Šildymo sezonas baigiamas rajono savivaldybės administracijos sprendimu. Kada gi rokiškėnai sulauks šios žinios, „Rokiškio Sirena“ ir klausė savivaldybės administracijos direktoriaus Andriaus Burnicko.

Permainingi orai atnešė korektyvų
Faktas kaip blynas – šildymo sezonas užsitęsė. Jei ankstesniais metais balandis lepino puikiais orais ir šildymo sezonas būdavo užbaigtas jau balandžio viduryje, tai šiemet jis bus bent jau keliomis dienomis ilgesnis. Didmiesčių savivaldybės jau praėjusią savaitę svarstė išjungti šildymą, tačiau dėl šalto oro nuspręsta šį sprendimą atidėti.
Mūsų rajono savivaldybės administracijos direktorius A. Burnickas atviras: ir rokiškėnai nekantriai laukia šildymo sezono pabaigos. Juolab, kad jis yra ilgas, ir, deja, brangokas. Mat ir žiemą spustelėję nemenki šalčiai gerokai patuštino gyventojų kišenes. „Šilumos tiekėjams, be abejo, sezonas yra neblogas“, – konstatavo pašnekovas. Todėl nenuostabu, kad daugiabučių gyventojai nekantriai laukia, kada gi bus galima jau nebemokėti už šią paslaugą.

Be kitos savaitės – tikrai ne
Deja, kol kas nieko paguodžiančio savivaldybės administracijos direktorius pasakyti negali. Mat pagal galiojančią tvarką, tam, kad būtų baigiamas šildymo sezonas, trijų parų iš eilės vidutinė paros temperatūra turi būti ne mažesnė kaip 10 laipsnių šilumos. „O pas mus kol kas ir vienos paros vidutinė temperatūra tiek nesiekia. Ką bekalbėti apie trijų“, – sakė pašnekovas. Jis mano, kad anksčiausiai apie šildymo sezono pabaigą bus galima diskutuoti tik kitos savaitės pradžioje. Visa viltis – žadami šilti savaitgalio orai. „Stebime orų prognozes. Kol kas pranašaujama, kad savaitgalį dienos temperatūra bus „-niolika“ laipsnių. Jei ji tokia bus iš tiesų ir išsilaikys ilgiau, svarstysime baigti šildymo sezoną“, – sakė A. Burnickas. Taigi, sprendimas gali būti priimtas jau pirmosiomis kitos savaitės dienomis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video